Iveco na autosalonu IAA v Hannoveru 2014

12 září 2014, 22:38

Iveco se zúčastní 65. ročníku mezinárodního veletrhu užitkových vozidel (IAA) v Hannoveru, který se koná od 25. září do 2. října 2014. Na této akci, která platí za nejvýznamnější mezinárodní autosalón v oblasti užitkových vozidel, uvede společnost řadu inovací. Ve svém stánku na ploše přes 2.500 m3 představí Iveco návštěvníkům kompletní spektrum svých produktů, od lehkých užitkových vozidel po těžká silniční a terénní auta, autobusy a speciální vozy pro práci při těžbě a na stavbách.

Uprostřed stánku bude stát totem znázorňující milníky v historii společnosti Iveco, začínající rokem 1864, kdy byla vytvořena značka Magirus, jež tento rok oslaví své 150. výročí, přes zrod společnosti Iveco v roce 1975, po následující dlouhou pouť, která proslavila značky skupiny CNH Industrial po celém světě.

Skutečnou hvězdou stánku Iveco bude New Daily, třetí generace lehkého užitkového vozidla, které se po svém mezinárodním uvedení pro tisk z počátku června poprvé představí veřejnosti, a to hned početnému mezinárodnímu publiku. New Daily je kompletně zmodernizované vozidlo, které se může pochlubit největší kapacitou nákladového prostoru ve své kategorii, nejlepším výkonem ve své třídě, komfortem srovnatelným s osobním vozem, plus ještě ideálněji optimalizovanou ovladatelností a spotřebou paliva. Přestože 80% komponentů bylo přepracováno, New Daily si zachovala svou klasickou rámovou konstrukci podvozku, která je součástí jejího DNA a zároveň prvkem, který zaručuje robustnost, univerzálnost a trvanlivost, stejně jako maximální pružnost při řešení nástaveb na modely podvozků s kabinou.

V prostoru věnovaném New Daily bude z hlediska technologické inovace přitahovat pozornost, kromě vozu samotného, motor F1C, nová převodovka HI-MATIC a nové odpružení Quad Leaf.

Hlavní inovací je nová 8-rychlostní automatická převodovka HI-MATIC, která nabízí vysokou úroveň flexibility, efektivity, nízkou spotřebu a zaručuje maximální cestovní komfort. HI-MATIC řadí rychlostní stupně rychleji a přesněji než zkušený řidič, a zařazení vyššího rychlostního stupně jí trvá necelých 200 milisekund.

Aby byl potenciál nového vozu využit co nejlépe, bylo vyvinuto nové přední odpružení, které přispívá k vyššímu komfortu a ovladatelnosti, a kterým budou standardně vybaveny všechny verze dodávek a podvozků s kabinou. Nové přední odpružení QUAD LEAF vychází z dvojitých trojúhelníkových ramen zavěšení s příčnými listovými pružinami, které dosahuje vynikajících výsledků při nejrůznějších kombinacích rozměrů a hmotnosti.

Na plachtě, která bude zdobit stěny stánku, dominuje ledová metalická modř, startovní barva New Daily, která má připomínat přední mřížku vozu a svým charakterem odkazovat na oblohu, moře a sílu přírody.

Iveco touto barvou taktéž podtrhuje své vlastní poselství o ekologické udržitelnosti a úctě k životnímu prostředí: společnost, která vyrábí vozy na alternativní pohon, a kterou budou v Hannoveru reprezentovat vozy New Daily CNG a Stralis LNG, se k této odpovědnosti hlásí nepřetržitě.

Stejně jako u dieselové verze, i u New Daily CNG patří k silným stránkám spolehlivost, komfort a užitečné zatížení. Podvozek s dvojitým rámem činí z New Daily také oblíbené vozidlo výrobců karosérií, neboť nabízí nejen robustnost a schopnost unést velkou zátěž, ale ještě mnohem víc: u verze na zemní plyn nedochází díky umístění nádrží k žádné ztrátě nákladového prostoru, ani k omezení prostoru pro karosérii.

Stralis Natural Power Euro VI s pohonem na zkapalnělý zemní plyn (LNG) nabídne novou nádrž plně vyhovující upravené směrnici UNECE č.110, která je v platnosti od 10. června 2014 a která umožňuje certifikovat tento typ nádrže i pro vozy na LNG, což dříve nebylo možné. Jedná se o významný nový krok v tomto odvětví, který předznamenává silnou expanzi trhu do oblasti těžkých vozidel s pohonem na LNG pro dopravu na střední vzdálenosti.

Ve výstavních prostorách vyhrazených motorům Euro VI bude navíc Iveco předvádět svůj vysoce efektivní systém selektivní katalytické redukce HI-SCR, který je patentován společností FPT Industrial. Toto řešení umožňuje dosahovat vynikajícího vnitřního spalování díky přísunu venkovního vzduchu, a budou jím vybaveny motory Euro VI ve vozidlech řady Iveco Bus a Iveco Stralis. Tato inovativní technologie HI-SCR, chráněná řadou patentů, nabízí exklusivní řešení, při němž není zapotřebí měnit EGR ventil (pro recirkulaci výfukových plynů) a DPF (filtr pevných částic), čímž se snižují celkové náklady. V kombinaci s moderním aerodynamickým designem pomáhá HI-SCR dále snižovat spotřebu paliva o 2,33% ve srovnání s předchozí generací motorů Euro V, jak potvrzuje renomovaná německá nezávislá certifikační společnost TÜV.

Celá výstavní plocha bude v kostce vyjadřovat strategii, kterou společnost v posledních několika letech přijala za svou: investice do vývoje produktové nabídky, v lehkém sektoru spolu s uvedením New Daily, ve středním sektoru spolu s nepřetržitou snahou o posílení koncepce univerzálnosti a efektivnosti Eurocargo, v těžkém sektoru spolu s mimořádným důrazem na snižování celkových nákladů, vynikající servis, kvalitu produktů a informačně-telematické systémy. Tato strategie také zahrnuje investice do inovace motorů a dále zavádění nových řešení efektivnosti a úspory paliva, řešení týkajících se obchodních podpůrných struktur, jako je posilování distribuční sítě, zvyšování zbytkové hodnoty a kultivace trhu s ojetými vozy.

A to vše se záměrem vytvářet hodnotu pro ty, kdo tato vozidla užívají každý den pro svou práci, nabízet výkonnost, kvalitu a komfort prostřednictvím nových technologií, které zjednodušují užívání vozidla a přitom snižují provozní náklady.

Celkem tu bude vystaveno 16 vozidel: sedm vozů New Daily včetně jednoho New Daily Minibus, jednoho New Daily CNG, a jednoho vozu přestavěného na pojízdnou dílnu. Eurocargo (18 tun) bude zastupovat vozidla pro přepravu na střední vzdálenosti; čtyři nákladní auta Stralis tu budou reprezentovat těžká vozidla, včetně jednoho vozu LNG a jednoho vozu Super-Light, tj. speciální verze Stralis, která využívá specifických technických řešení ke snížení hmotnosti.

Bude tu také prostor speciálně vyhrazený pro terénní vozidla Trakker 8×4 a Dakar Trakker, tj. vůz, který se v roce 2014 účastnil rallye v Jižní Americe. Poprvé na mezinárodní scéně bude také představena nová Astra HD9 s motorem Euro VI.

Iveco Bus, značka skupiny CNH Industrial, vyrábějící vozy pro veřejnou dopravu, vystaví na veletrhu svůj New Daily Minibus, vozidlo, jež v sobě spojuje mnohé kvality vozu New Daily a know-how výrobce vozů pro osobní přepravu, který má vedoucí postavení na trhu. A nakonec tu bude také Crossway Low Entry 12 m, univerzální autobus vhodný jak pro městskou, tak pro meziměstskou dopravu. Tento vůz je ve své kategorii jednoznačným lídrem po celé Evropě a častou volbou nejvýznamnějších evropských dopravců.

U každého vozu bude umístěn iPad, na němž mohou návštěvníci volit mezi třemi různými kanály: první kanál obsahuje film o daném vozidle; druhý zvláštní aplikaci, a třetí technické parametry každého vozu.

Tisková zpráva IVECO Czech Republic

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!