Továrna MAN v Salzgitteru slaví padesátiny

20 srpna 2014, 14:58

Továrna MAN v dolnosaském městě Salzgitter vyrábí užitková vozidla již půl století. V roce 1964 měl areál nového montážního závodu společnosti Büssing v lokalitě Salzgitter-Watenstedt rozlohu zhruba 600.000 m2, dnešní továrna MAN Truck & Bus s 2.500 zaměstnanci se rozkládá na ploše přes 715.000 m2.

Vedle výroby těžkých nákladních vozidel modelových řad MAN TGS a TGX odpovídá firma též za výrobu motorů a jednotlivých dílů, především nepoháněných náprav a klikových hřídelí. Na samostatné lince jsou vyráběny podvozky pro globální producenty autobusů a autokarů. Salzgitter rovněž expeduje tzv. „náklaďáky v bedně“ – CKD sady, které jsou montovány v asamblážních závodech po celém světě.

K továrně patří též logistické centrum s rozlohou cca 145.000 m2 pro příjem materiálu, skladování a expedici Originálních náhradních dílů MAN. Více než 2.500 zaměstnanců a jejich rodinných příslušníků oslavilo kulaté výročí 29. června 2014 v rámci tzv. „MAN Salzgitter’s Family Day“.

Stefan Meusert, ředitel továrny MAN Salzgitter řekl: „Jsme hrdí, že slavíme 50. Výročí. Rodinná oslava je pro nás možnost poděkovat našim zaměstnancům a jejich blízkým. Podpora, kterou nám poskytují každý boží den, i v nelehkých časech, nám v průběhu let umožnila neustále se zlepšovat a stát se důležitým pilířem ve výrobní síti společnosti MAN Truck & Bus.“

Tisková zpráva MAN Truck & Bus Czech Republic

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!