ARRIVA partnerem kavárny POTMĚ

14 května 2014, 13:05

Dopravní skupina Arriva podporuje již třetím rokem projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu Kavárnu POTMĚ, která je umístěna v kloubovém nízkopodlažním autobuse modelové řady SOR NB 18. Černý autobus se i letos vydává na turné po vybraných regionech České republiky, v osmi městech budou moci lidé vychutnat kávu a další nápoje v naprosté tmě a vyzkoušet si tak, jaké to je být nevidomým.

První zastávka kavárenského autobusu, jehož prvními hosty byli herci Barbora Poláková, Pavel Liška a moderátorka Jolana Voldánová, je na Náměstí Míru v Praze. Zde je možné kavárnu navštívit do středy 7. května od 10 do 20 hodin. V dalších dnech spatříte toto speciální vozidlo v Českých Budějovicích, Litomyšli, Zlíně, Ostravě, Jičíně, Olomouci a Brně.

„Od roku 2012 ujel speciální kavárenský autobus 6000 kilometrů a navštívil 19 míst. I letos jej budou moci navštívit zájemci v regionech, ve kterých provozujeme autobusovou dopravu a vychutnat si nejen kávu či jiné nápoje, ale seznámit se i s tímto ojedinělým vozidlem, které existuje pouze v jediném provedení,“ říká Daniel Adamka, generální ředitel Arriva Transport Česká republika. „Prototyp autobusu jsme odkoupili od výrobce a umožnili tak jeho další nevšední využití,“ dodal Adamka.

Návštěvou Kavárny POTMĚ přispějete Světlušce 140 korunami a jako vzpomínku na ojedinělý  zážitek si odnesete hrneček. Ti, kdo to do autobusové kavárny nestihnou, mohou zavítat do Kavárny POTMĚ na Ovocném trhu v Praze, která bude otevřena od 5. do 18. června 2014.

Více informací o dopravní skupině Arriva a Kavárně POTMĚ naleznete na adresách: www.arriva-transport.cz a www.svetluska.net

Tisková zpráva Arriva Transport Česká republika

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!