Solaris dodá 85 autobusů do Milána

14 května 2014, 13:00

Polský výrobce v letošním roce dodá do Milána 85 autobusů Solaris Urbino 12. Smlouva, která byla podepsána v tomto týdnu s ATM Milano, v hodnotě 22 milionu euro, zahrnuje kromě dodávky i pětiletý servis vozidel.

V září minulého roku dopravce v Miláně vyhlásil výběrové řízení na uzavření rámcové smlouvy na dodávku 225 autobusů, které budou dopravci dodány během nejbližších čtyř let.

Nejvýhodnější nabídku učinila firma Solaris. V podepsané smlouvě se polský výrobce zavázal dodat prvních 85 ks vozidel Solaris Urbino 12 v období od srpna do prosince tohoto roku. Kromě prodeje transakce rovněž zajistí dopravci servis vozidel na období pěti let.

Budou to první autobusy polského výrobce v italském hlavním městě módy, které bude v roce 2015 hostitelem světové výstavy Expo. Autobusy budou vybaveny motory, které splňují ty nejnovější a nejpřísnější emisní normy spalin Euro 6. Navíc budou vybaveny rozsáhlým odbavovacím a informačním systémem a také elektronickým systémem – mimo jiné diagnostikou, která kontroluje provoz vozidel na trati a automaticky vysílá informace o stavu a eventuálních poruchách přímo do provozovny.

– Výhra ve výběrovém řízení na dodávku vozidel do Milána je pro nás velice prestižní událostí. Naše nabídka konkurovala nabídkám italských výrobců, nicméně zadavatel vybral autobusy z Polska. Vnímáme to jako projev důvěry v naše výrobky, kvalitu a profesionální přístup v poprodejní činnosti – říká Martin Gruber, člen představenstva firmy Solaris, zodpovídající za prodej, poprodejní činnost, marketing a záruku kvality.

Vozidla značky Solaris jsou na italském trhu od roku 2004. Po ulicích italských měst jezdí téměř 400 autobusů a trolejbusů, např. v Římě, Neapoli, Bari, Janově, Cagliari na Sardinii.

Tisková zpráva + foto Solaris Bus & Coach S.A.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!