Solaris dodá 57 autobusů do Norska

12 března 2014, 16:54

Solaris Bus & Coach S.A. opakovaně posiluje svoji pozici na autobusovém trhu v Norsku. Firma uzavřela v posledních dnech dvě smlouvy na celkovou dodávku 57 autobusů do kraje Vestfold a do Oslo.

První z nich, uzavřenou s městským dopravcem Tide ASA, zaručí dodávku 11 hybridních vozidel do Vestfoldu. Druhá smlouva, podepsaná s firmou Norgesbuss AS, se týká 46 městských nízkopodlažních autobusů Urbino s motory Euro 6. Dodávka bude dokončena v druhé polovině roku 2014.

Dopravce Norgesbuss AS z Oslo si objednal 46 městských nízkopodlažních autobusů Urbino 12, které jsou vybaveny motory Euro 6. Smlouva v hodnotě 75 milionů norských korun (kolem 9 milionů euro), bude realizována ještě v říjnu tohoto roku. V souladu se smlouvou vybuduje Solaris v severní části Osla servisní středisko.

Nízkopodlažní autobusy Urbino jsou obyvatelům norského hlavního města dobře známy. Od roku 2006 zde bylo dodáno celkově 16 autobusů tohoto typu.

Objednávka na dodávku 11 autobusů Solaris Urbino 12,9 Hybrid pochází od dalšího nového zákazníka – společnosti Tide ASA. Ekologické hybridní autobusy se objeví v ulicích Vestfoldu začátkem července 2014.

"Získáním poslední objednávky na dodávku 57 autobusů do Norska naše společnost posiluje pozici na tamějším trhu. Díky novým smlouvám jsme získali nejen dalšího a důležitého zákazníka Tide ASA, ale také jsme rozvinuli spolupráci s naším současným dlouholetým partnerem Norgesbuss AS" – říká Martin Gruber, člen představenstva firmy Solaris, který zodpovídá za prodej, pozáruční prodej, marketing a kvalitu jakosti.

Tisková zpráva + foto Solaris Bus & Coach S.A.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!