Scania vytvořila nový patentový rekord

6 března 2014, 9:38

V roce 2013 bylo patentovému oddělení Scanie předloženo více než 700 návrhů technologických vynálezů – čísla z roku 2012 tak byla překonána o 40%.

Přestože počet předložených vynálezů dramaticky vzrostl, neměnný zůstal trend v zaměření daných novinek. Stejně jako v roce 2012, také loni se nejvíce návrhů týkalo elektroniky a řídicích systémů. V centru Scania pro výzkum & vývoj byla nejaktivnější oddělení pro vývoj systémů pohonných jednotek a oddělení pro vývoj hybridních technologií – v průměru tu připadá pět návrhů na 10 zaměstnanců.

Díky této aktivitě bylo v průběhu roku dosaženo 285 prvotně podaných žádostí o patenty. „Jsme nadšení, když vidíme, že rok co rok posouváme hodnotu tohoto rekordu,“ říká Stina Sjögren Paulsson, vedoucí patentového oddělení společnosti Scania. "Vzhledem k množství technologií, které jsou momentálně ve vývoji, by mě nepřekvapilo, kdybychom letos dosáhli ještě vyššího čísla."

Protože je ve většině případů nutné přihlásit patenty hned v několika zemích najednou, souhrnné portfolio patentů Scanie se už několik let rozšiřuje doslova geometrickou řadou.

Tisková zpráva Scania Czech Republic s.r.o.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!