Nasazení vozidla TATRA PHOENIX 8×8 pro účely civilní ochrany v Německu

12 listopadu 2013, 23:14

Nový speciál TATRA PHOENIX 8×8 pro účely civilní ochrany v Německu je společným projektem německého dealera vozidel značky TATRA, kterým je firma Metallbau & Fahrzeughandel GERHARD FRIEDRICH, a havarijní zásahové jednotky, jejímž společným zřizovatelem jsou Spolková republika Německo a pobřežní spolkové země.

Vozidlo, které bylo této jednotce předáno 8. října 2013, bude sloužit na německém pobřeží při likvidaci nehod s únikem škodlivých látek. Svou výkonnost bude moci také prokázat v Dolnosaském zemském podniku pro vodní hospodářství a ochranu pobřeží a přírody (NLWKN – Niedersächsicher Landesbetrieb für Wasserwirtschaft, Küsten- und Naturschutz).

Nástavba a konstrukce tohoto vozidla byly pro tento projekt speciálně upraveny. Podvozek vychází z nového modelu TATRA PHOENIX, ale svou výbavou a některými důležitými technickými detaily se od sériové produkce firmy TATRA TRUCKS odlišuje.

„Jde o první veřejnou zakázku ve Spolkové republice Německo, ve které nákladní vozidlo značky TATRA tak významně vyniklo mezi ostatními konkurenty,“ konstatoval vedoucí prodeje dealera Lars Friedrich, který byl za celý projekt zodpovědný. Dodal, že u tohoto vozidla byl brán zvláštní zřetel hlavně na to, aby bylo možné jeden model nákladního automobilu kombinovat s více možnostmi jeho nasazení v terénu. Díky dlouhodobě dobré spolupráci s výrobcem vozidla společností TATRA TRUCKS a.s. se podařilo postavit vozidlo, které v sobě spojuje jedinečný podvozek, komponenty vojenských speciálů a mnoho dalších prvků speciální výbavy.

Firma Metallbau & Fahrzeugshandel, dealer společnosti TATRA TRUCKS v Německu, je přesvědčena, že tento model zvládne svou práci na jedničku, a to i při náročných podmínkách, které panují v pobřežních oblastech Německa. Malou ukázku výkonnosti vozidla TATRA PHOENIX s nástavbou Palfinger mohli zaměstnanci podniku NLWKN a členové havarijní zásahové jednotky zhlédnout 8. října 2013 při jeho nasazení v německém povrchovém dolu na hnědé uhlí v regionu Garzweiler. Tato lokalita je svou povahou a písčitým terénem podobná pobřežním oblastem Německa. Jedná se o terén, jímž běžná vozidla konkurenčních výrobců již nedokážou projet. Lze tedy říct, že se jedná o ten pravý provoz pro vozidla značky TATRA, k jejímž silným stránkám patří především výjimečná průchodnost náročným terénem.

Během ukázek vezlo vozidlo TATRA PHOENIX 8×8 kromě nakládacího jeřábu, hákového nakladače a hydraulického navijáku také naloženou plošinu. Vozidlo jistě projelo terénem, ve kterém byly vyjeté hluboké koleje od damprů, a to i kolmo přes ně.

Ve spací kabině vozidla TATRA PHOENIX muselo lůžko ustoupit speciálním vestavěným částem, požadované doplňkové elektrické výbavě a třetímu sedadlu, z něhož lze pohodlně obsluhovat speciální signalizační zařízení a které je pohodlné i pro lidi vyššího vzrůstu. Speciální signalizační zařízení od firmy Hänsch je pak jedno z prvních, které se do nákladních automobilů s přepínací funkcí žlutého a modrého světla instalovalo. Bohatou elektrovýbavu dodala společnost Bosch Degeling, která dostála své pověsti specialisty na elektronická zařízení.

Při výrobě tohoto speciálního vozidla se německý dealer vozidel TATRA firma Metallbau & Fahrzeughandel GERHARD FRIEDRICH spolehl na odborníky na speciální nástavby. Firma pak ve svém zázemí vyrobila speciální konstrukční řešení, která pro vozidla TATRA PHOENIX nejsou na běžném trhu k dispozici. Vedoucí konstrukčního oddělení Maik Friedrich byl odpovědný za úpravy na tomto modelu. Zvláštní pozornost musel věnovat vedle vzhledu také požadavku na dlouhou životnost celé konstrukce. Maik Friedrich v této souvislosti mluví o kvalitě, ne o kvantitě. „To je přesně to, co od konkurence odlišuje nejen společnost TATRA TRUCKS, ale i nás. Kvalita není náhoda. TATRA má větší potenciál, než jsou si její konkurenti ochotni připustit. Vozidla společnosti TATRA TRUCKS jsou tím pravým a jediným králem terénu. S nákladními vozy značky TATRA najdeme cestu i tam, kde ani žádná není. TATRA projede vším, TATRA dojede všude,“ říká jistě Gerhard Friedrich.

O německém dealerovi Metallbau & Fahrzeughandel GERHARD FRIEDRICH
Firma Metallbau & Fahrzeughandel GERHARD FRIEDRICH je oficiálním prodejcem vozidel TATRA od roku 2000 a opírá se o více než čtyřicetileté zkušenosti s nákladními automobily této značky. Ředitel společnosti Gerhard Friedrich byl v minulosti spoluodpovědný za montáž speciálních nástaveb na podvozky značky TATRA.

Tisková zpráva TATRA TRUCKS

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!