TATRA AGROTAHAČ 6×6 na výstavě v Hannoveru

12 listopadu 2013, 22:42

Společnost TATRA TRUCKS ve spolupráci se svým německým partnerem společností Leewes & Ludmann vystavuje na výstavě Agritechnica v Hannoveru svou novinku – agrotahač. Výstava probíhá od 10. do 16. listopadu 2013.

Agritechnica je nejvýznamnějším mezinárodním setkáním odborníků na zemědělskou techniku. Vystavovatelé z celého světa zde prezentují své technologie pro profesionální rostlinnou výrobu. Společnost TATRA TRUCKS zde představuje svůj nejnovější speciál, který vznikl v rámci zákaznického projektu a byl „odladěn“ ve spolupráci se zemědělci z Rolnického družstva Lesonice.

TATRA AGROTAHAČ 6×6 vychází z osvědčené tatrovácké koncepce – podvozku, který se skládá z centrální nosné roury a výkyvných polonáprav, konkrétně modelu T158 TATRA PHOENIX, jehož všechny nápravy jsou odpruženy pomocí vzduchového pérování.  Vozidlo je vybaveno motorem PACCAR MX o výkonu 340kW. Převodovka vozidla je automatická, značky Allison. Dvoustupňový přídavný převod pak pochází z dílny kopřivnické automobilky. Rozvor tohoto zemědělského speciálu byl oproti klasickému nákladnímu vozidlu TATRA zkrácen na 3.060 mm a má zadní řiditelnou nápravu do 40 km/h.

Zahájení sériové výroby agrotahače plánuje kopřivnická automobilka na druhou polovinu příštího roku v návaznosti na spuštění výroby vozidel splňujících emisní normu EURO VI. Výroba tohoto modelu by měla rozšířit přítomnost tater v zemědělství, v němž jsou již tato vozidla několik let úspěšně používána jako nosiče výměnných zemědělských nástaveb.

Účast společnosti TATRA TRUCKS na mezinárodní výstavě zemědělské techniky číslo jedna v Hannoveru dokládá snahy společnosti o velký comeback tater do segmentu zemědělství, tedy do segmentu dalších speciálů, kde má osvědčená tatrovácká koncepce v kombinaci se vzduchovým pérováním rozhodně co nabídnout, a to nejen co do průchodnosti vozidla terénem, ale díky efektivním a úsporným motorům PACCAR MX i do produktivity, ziskovosti a komfortu jízdy.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!