Hybridní Volvo překonalo tři rychlostní rekordy

15 srpna 2011, 0:00

Upravené Volvo VN řízené Boije Ovebrinkem, švédským závodník, ustanovilo tři nové rychlostí rekordy ve třídě nákladních automobilů s hybridním pohonem.

Mean Green, tak je pojmenované vozidlo Ovebrinka, ustanovilo dva světové rekordy a jeden švédský rekord na letišti Hultsfred. Při prvním pokusu na trati 500 m s pevným startem dosáhl rychlosti 115.349 km/h. Při pevném startu na vzdálenost 1 kilometru dosáhl rychlosti 152.253 km/h. Třetí a poslední rekord je průměrná rychlost 218.780 km/h na vzdálenost jednoho kilometru při letmém startu.

Na rychlostní pokusy dohlížel zástupce FIA. Aby výsledky mohly být považovány za oficiální, musí je federace ještě prozkoumat a potvrdit.

"Mean Green je vzrušující projekt, který vzbuzuje velký zájem milovníků trucků a motoristického sportu. Zároveň odhaluje potenciál hybridních technologií Volvo. Jménem společnosti Volvo Trucks blahopřeji Boijemu Ovebrinkovi a jeho týmu za nový rekord a přeji jim další úspěchy v souvislosti s tímto projektem" – řekl Tommy Köhle, viceprezident pro firemní komunikaci společnosti Volvo Trucks.

 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!