Zetor Major sklízí ve světě úspěch – poptávka předčila očekávání výrobce o téměř 60%

7 listopadu 2013, 22:28

Situaci na evropském trhu zemědělské techniky přesně vystihnul tuzemský tradiční výrobce ZETOR TRACTORS a. s. Díky rostoucí oblibě jednodušších a levnějších, přesto však velmi spolehlivých traktorů, slaví jeho letošní novinka Zetor Major mimořádný úspěch. Poptávka předčila původní očekávání výrobce o téměř 60%, a tak bude v Brně do konce roku vyrobeno 1.400 kusů nového modelu. Původní odhad při zahájení sériové výroby letos v únoru přitom čítal 900 kusů. Největší zájem o nový model mají malé rodinné farmy a kromě tradičních trhů je tento model oblíbený i ve Velké Británii nebo USA.

„V současné době hlásí pokles velké evropské trhy, které byly dříve tradičními odběrateli traktorů vyšší výkonové kategorie. Jedná se například o Velkou Británii, Německo či skandinávské země. Zetor Major ve výkonové kategorii do 80 koní, který je spolehlivým traktorem s dlouhou životností a vynikajícím poměrem cena/výkon, tak zcela odpovídá potřebám řady zákazníků na těchto i dalších trzích,“ uvedl dnes Marián Lipovský, zástupce výkonného ředitele a provozní ředitel společnosti ZETOR TRACTORS a.s., na 10. ročníku odborné konference na téma "Očekávaný vývoj automobilového průmyslu v ČR a střední Evropě".

„Spolehlivé, snadno ovladatelné a na údržbu a provozní náklady nenáročné traktory jsou pro nás segmentem, ve kterém máme dlouhodobou zkušenost. Jsme velmi rádi, že důvěra a zájem zákazníků jsou toho důkazem,“ doplňuje Marián Lipovský.

Zetor reflektuje požadavky zákazníků
V reakci na vývoj trhu však v kategorii jednodušších a levnějších modelů dlouhodobě velmi významně roste konkurence jak z dílen tradičních konkurentů, tak z řad levných asijských produktů. Zetor Major je konkurenceschopný díky spolehlivému motoru Zetor a evropskému technickému provedení.

„Do budoucna je našim záměrem profilovat se spíše do pozice výrobce sofistikovaných traktorů s vyšším technickým standardem, které budou pro zákazníka rozumným kompromisem mezi cenou a přidanou hodnotou,“ vysvětluje Marián Lipovský.

Základem současné nabídky značky Zetor jsou tři modelové řady pokrývající výkonové kategorie od 70 do 140 koňských sil. „Naši i externí vývojoví pracovníci v současné době připravují nové modely a plánujeme, že do pěti let nabídne Zetor až šest modelových řad pokrývajících výkonové spektrum od 50 do 200 koňských sil,“ upřesňuje Marián Lipovský.

U příležitosti 10. ročníku odborné konference Očekávaný vývoj automobilového průmyslu v ČR a střední Evropě získala společnost ZETOR TRACTORS zlatou plaketu v kategorii Automobilový výrobce desetiletí / Výrobce traktorů.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!