Schwarzmüller: zvýšení obratu v roce 2013 o pět procent

7 listopadu 2013, 22:18

Hornorakouský výrobce komerčních vozidel společnost Schwarzmüller bude mít v letošním roce o pět procent lepší výsledky. Společnost tak i přes slabší výsledky v prvním pololetí dosáhne obratu ve výši 240 milionů eur. Toto oznámení zveřejnil dnes, ve středu 30. října, generální ředitel skupiny Schwarzmüller Jan Willem Jongert v sídle firmy ve Freinbergu. Pokud budou podmínky i nadále stejně příznivé jako teď, předpokládá společnost Schwarzmüller, že v následujícím roce dosáhne ještě vyššího růstu.

Příznivý vývoj obratu, říká Jongert, je důsledkem velmi dobrého stavu objednávek, který v současné době firma zaznamenává. Od června registruje skupina Schwarzmüller rostoucí zájem zákazníků a zvýšenou poptávku. Podíl na některých klíčových trzích posílil díky vysoké flexibilitě a velké výkonnosti výrobků. V současné době jsou právě dokončovány dvě velké zakázky rakouských firem, zabývajících se dálkovou přepravou spedicí. “Našim prodejcům se opět daří zákazníky lépe přesvědčovat o jednom z našich hlavních témat: prakticky v každé oblasti použití nabízíme u našich vozidel vyšší užitečné hmotnosti než konkurence“, zdůraznil Jongert. Tato pozitivní skutečnost vedla letos v létě ke zvýšení kapacity výroby.

Tento vývoj bude přispívat k trvalé stabilizaci výsledků v rámci skupiny, vysvětlil finanční ředitel Thomas Lindinger. Po poklesu obratu o 54 procent v letech 2009 a 2010 v důsledku hospodářské krize navrátilo přísné řízení nákladů v roce 2011 skupinu zpět k pozitivním výsledkům, dodal. Finanční rok 2012, kdy skupina dosáhla obratu 230 milionů eur a schodku kolem 6 milionů eur, byl příznačný jednorázovými efekty a a zahájením investic do budoucnosti. "S poměrem vlastního kapitálu více než 50 procent je skupina Schwarzmüller výborně připravena k uplatnění dalšího růstového kurzu," zdůraznil Lindinger.

První investice do zlepšení výkonnosti
Holanďan, který je od června prvním generálním ředitelem společnosti Schwarzmüller s výhradní odpovědností, navštívil v minulých měsících všechny působiště a pobočky skupiny, kde se seznámil s potenciálem sortimentu výrobků a kompetencemi zaměstnanců. Nyní chce oba faktory využít pro další zvýšení výkonnosti společnosti Schwarzmüller. První investice tímto směrem již byly realizovány, jako například investice do systému okružního zásobování výroby (Routenzug) v mateřském závodě ve Freinbergu, který zlepší interní logistiku firmy. Dále se rovněž neustále rozšiřuje flotila nájemních vozidel v rámci trendu “používej, nekupuj”.

Expanze plánovaná na rok 2014
Jongert plánuje systematickou expanzi prodejních aktivit na klíčových trzích v příštím roce. Potenciální rozšíření geografického pokrytí by mělo být realizováno především z vlastních zdrojů firmy, ale Jongert říká, že společnost rovněž zvažuje spolupráci s prodejními partnery v určitých oblastech. Rostoucí poptávka spolu s vyššími požadavky zákazníků rovněž přinutí společnost Schwarzmüller, podle Jongerta, k ještě vyššímu zvýšení efektivity výrobních procesů. Rychlejší výrobní proces však nijak negativně neovlivní kvalitu značky Schwarzmüller. Jedním z Jongertových plánů je spojit zdroje a know-how pro různé produktové segmenty. “Příští rok by mohl přinést dynamiku, kterou tento sektor skutečně potřebuje. Jsme optimálně připraveni”, zdůraznil Jongert.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!