Pódiový double pro Renault Trucks v Le Mans

16 října 2013, 10:20

Poslední podnik FIA Evropského poháru tahačů zakončil tým Renault Trucks – MKR ziskem pódiového doublu na okruhu Bugatti ve francouzském Le Mans. Markus Bösiger předstihl svého stájového kolegu Adama Lacka na cílové rovince o méně než vteřinu. Více než 5.000 zákazníků a řidičů přijalo pozvání Renault Trucks na tento poslední letošní závodní víkend. Na 80 vystavených vozidel nové modelové řady Renault Trucks se v pondělí vydalo na cestu do francouzské dealerské sítě.

Doublem pro závodní tým skončila sezóna FIA Evropského poháru tahačů na okruhu Bugatti v Le Mans! Renault Trucks – MKR Technology předvedl skvělý výkon při druhém sobotním závodu. Markus Bösiger předstihl o méně než vteřinu svého stájového kolegu Adama Lacka. V neděli byl Markus Bösiger blízko druhému vítězství, ale to mu nakonec uniklo o pouhou vteřinu a tak mu v cíli patřila druhá příčka.

V celkové klasifikaci závodní sezóny 2013 FIA Evropského poháru tahačů obsadil tým Renault Trucks – MKR Technology třetí místo. V celkovém pořadí jezdců patří Adamovi Lackovi pátá příčka s celkovým ziskem 227 bodů a Markusi Bösigerovi šestá příčka se ziskem 201 bodů.

Renault Trucks Francie využil závodního víkendu k představení nové modelové řady T. Více než 5.000 zákazníků a řidičů přijalo jeho pozvání na tuto akci. Na 80 modelů řady Renault Trucks T bylo vystaveno nejen na závodním okruhu Bugatti, ale i v blízké  MMAreně. „S našimi zákazníky a řidiči jsme si vyměnili spoustu zajímavých poznatků během celého závodního víkendu,“ vysvětluje Florence Guichard, marketingová ředitelka Renault Trucks Francie. „Všem přítomným se nová vozidla moc líbila a ti, kteří ještě neměli příležitost je řídit, jsou velmi nedočkaví, až se tak stane. Již od tohoto týdne mohou usednout za jejich volanty, protože všech 80 vystavených vozidel zde v Le Mans se v pondělí vydá na cestu do jednotlivých francouzských dealerství Renault Trucks.“

Navíc v paddocku závodního okruhu Bugatti postavil Renault Trucks obří stan pro širokou veřejnost. V něm pak návštěvníkům představil jednotlivé etapy vývoje nové modelové řady pro dálkovou přepravu prostřednictvím fotografií, maket ale i modelu kabiny bílého Renault Trucks T rozdělené na dvě poloviny. Před stanem si pak veřejnost mohla prohlédnout deset modelů Renault Trucks T. „Během víkendu náš stan navštívilo 20.000 návštěvníků,“ dodává Florence Guichard, „pro které byly nové modely Renault Trucks T opravdovým lákadlem. Ve středu zájmu byl zejména design nových vozidel a samozřejmě model kabiny rozdělený na dvě poloviny. Nadšení zákazníků, řidičů, ale i běžných návštěvníků nás velmi povzbudilo a tak máme velkou důvěru v budoucnost nové modelové řady Renault Trucks T.“

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!