Společnost TATRA TRUCKS navštívil prezident Zeman

16 října 2013, 9:16

Akciová společnost TATRA TRUCKS přivítala 3. října prezidenta České republiky pana Miloše Zemana, který v těchto dnech podniká svou cestu po krajích České republiky.

Prezident Zeman přijel v doprovodu vedoucího prezidentského kanceláře Jindřicha Forejta a moravskoslezského hejtmana Miroslava Nováka krátce po dvanácté hodině. Prezidentskou návštěvu přivítal předseda představenstva Petr Rusek. Následovalo krátké setkání s majiteli společnosti René Materou a Jaroslavem Strnadem, vrcholným management společnosti, členy představenstva, dozorčí rady a řediteli dceřiných společností Taforge, Tafonco i bývalé dceřiné společnosti Tawesco, která stále patří mezi významné dodavatele společnosti TATRA TRUCKS.

Poté prezident Zeman zamířil na setkání se zaměstnanci do výrobní haly hlavní montáže. Kromě vystavených modelů současné produkce společnosti čekalo prezidenta republiky příjemné překvapení v podobě limuzíny T700, kterou jezdíval jako premiér. Když mu bylo nabídnuto, aby se posadil na místo spolujezdce, neodolal. Při pohledu na palubní desku zavzpomínal na svůj jediný návrh na inovaci vozu, a to na dodatečně připevněný „popelníček“.

Posléze prezident promluvil k zaměstnancům z korby posledního modelu TATRA PHOENIX. Mimo jiné prohlásil, že Tatře fandí, a přislíbil podporu značce TATRA během svých zahraničních cest. „V neděli se mnou jede pan ředitel kvůli získání zakázek do Izraele. Když jsem byl v Polsku, tak jsem lobboval pro 800 tatrovek pro polskou armádu a slibuji, že to budu dělat i nadále,“ prohlásil prezident Zeman před tatrováky. Příležitost oslovit prezidenta a položit mu otázky dostali na jeho přání rovněž zaměstnanci. Prezident Zeman během svého projevu vyjádřil optimistické přesvědčení, že kopřivnickou automobilku nyní čekají lepší časy. "Je důležité, aby automobilka byla konkurenceschopná. Nevidím důvod, proč by neměla mít velký odbyt, i když už to nebude patnáct tisíc kusů ročně jako kdysi," řekl zaměstnancům Miloš Zeman.

Program návštěvy byl ukončen krátce před třináctou hodinou, kdy prezident odjel na setkání s občany města Kopřivnice.

Tisková zpráva TATRA TRUCKS

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!