Solaris dodá 100 autobusů do Izmiru v Turecku

2 října 2013, 17:48

Předevčírem zástupci vedení firmy Solaris Bus & Coach S.A. spolu se zástupci dopravce ESHOT z Izmiru, podepsali smlouvána dodávku 100 kusů nízkopodlažních městských autobusů značky Solaris.

Ratifikovaná smlouva znamená první kontrakt polského výrobce na tureckém trhu. Předmětem smlouvy jsou kloubové autobusy o délce 18 metrů. Všechny plně nízkopodlažní, vybavené klimatizací, s pohonem splňujícím emisní normu EURO5. Shodně s podmínkami kontraktu budou autobusy dodány v prvních měsících roku 2014.

"Vítězství na tureckém trhu, který je neobvykle konkurenční, a dominují zde lokální výrobci, je pro nás nesmírným úspěchem. Současně dodávka takového počtu autobusů je pro nás velkou výzvou i závazkem. Mohu jednak ubezpečit současně jak našeho obchodního partnera, tak i obyvatele Izmiru, že již zakrátko budou moci využívat výrobky nejvyšší světové třídy, o čemž se již přesvědčili obyvatelé více než 500 měst v Evropě i mimo ni" – řekl Dariusz Michalak, místopředseda představenstva.

Firma ESHOT je veřejná společnost, provozující pro Izmir služby autobusové dopravy. V její flotile je více než 1.600 autobusů, které obsluhují 320 linek. Izmir se svými 3 miliony obyvatel je v pořadí třetí největší město v Turecku. Aglomerace leží na západním pobřeží Izmirské zátoky a je po Istambulu druhým nejvýznamnějším obchodním přístavem Turecka.

Tisková zpráva + foto Solaris Bus & Coach S.A.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!