Nákladní vůz Volvo FH získal titul Truck of the Year 2014

11 září 2013, 22:05

Téměř přesně rok po svém působivém uvedení byl nový model Volvo FH předními novináři, zabývajícími se nákladními vozidly a reprezentujícími časopisy z celé Evropy, zvolen za International Truck of the Year 2014 (mezinárodní nákladní vůz roku 2014). Cenu Truck of the Year převzal 9. září 2013 na slavnosti konané při příležitosti veletrhu Comtrans v Moskvě prezident společnosti Volvo Trucks Claes Nilsson.

Při oznámení volby poroty prohlásil předseda organizace International Truck of the Year Gianenrico Griffini: „Společnost Volvo Trucks dodala kompletně nový nákladní vůz pro těžký provoz, který se svou inovativní kabinou, hi-tech komponentami pohonného systému a pokročilými řešeními údržby nastavuje nová měřítka v automobilovém průmyslu."

Nejmodernější prémiový nákladní vůz
Je to už potřetí, co byl vůz Volvo FH zvolen za International Truck of the Year. Tuto cenu získal i v letech 1994 a 2000.

„Jsme šťastni a cítíme se poctěni. Když jsme nový model FH v září 2012 uvedli, tvrdili jsme, že posouvá možnosti tak daleko, jak jen to může špičkový nákladní vůz dovolit. Cena International Truck of the Year potvrzuje, že model Volvo FH tento slib naplňuje," řekl prezident společnosti Volvo Trucks Claes Nilsson.

Zcela nový model Volvo FH je nákladní vůz vyvinutý se zaměřením na řidiče a s důrazem na zvýšení profitability přepravních společností. Pyšní se významnými inovacemi ve všech klíčových oblastech: ve spotřebě paliva, ergonomii, ovladatelnosti, aktivní i pasivní bezpečnosti a úspoře času.

Nový model Volvo FH v kostce
   – Tento nákladní vůz je dostupný s řadou třinácti- ašestnáctilitrových motorů.
   – Technologie I-See, jež dokáže uspořit až pět procent paliva, využívá elektronicky zaznamenanou informaci otopografii silnic pro následnou automatickou optimalizaci řazení převodových stupňů apomocného brzdění.
   – Ovládání vozu je vynikající díky zdokonalenému podvozku amožnosti volby individuálního zavěšení přední nápravy.
   –  Prostor řidiče nabízí vyšší flexibilitu. Například sloupek volantu je odklopný, což je první aplikace této funkce voboru nákladních vozidel.
   – Řidič má lepší výhled na silnici, zejména díky zvýšení plochy čelního okna ainovativní konstrukci zpětného zrcátka.
   – Více napřímené A-sloupky atím zvětšená kabina o 1 m3 přináší nejen 300 litrů úložného prostoru vinteriéru navíc, ale takévyšší komfort vkabině.
   – Snovým modelem FH nabízí společnost Volvo Trucks maximální dobu provozuschopnosti. Tato přednost je založena na nové technologii pro dálkové monitorování opotřebení komponent acelkového stavu vozidla.

Zvyšuje profitabilitu vlastníků
„Nový model Volvo FH zvyšuje profitabilitu mnoha různými způsoby," řekl Claes Nilsson a dodal: „Navíc je nepochybně pro řidiče extra bonusem možnost pracovat ve voze vyhlášeném za International Truck of the Year."

Model Volvo byl uveden na trh 5. září 2012.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!