Imagin’Air ve Fiat Industrial Village

26 května 2013, 18:53

Koncern Fiat Industrial ve spolupráci se svými společnostmi zorganizoval v Turíně v areálu vlastní průmyslové zóny praktický seminář pod názvem „Imagin’Air – discover how to respect the air you breathe” (představ si vzduch – najdi způsob jak respektovat vzduch, jenž dýcháš).

Seminář zaměřený na kvalitu ovzduší se konal v souvislosti s „rokem vzduchu“ vyhlášeným Evropskou komisí. Jedná se o vybranou průvodní akci z programu Green Week 2013 pořádanou v rámci Evropské konference k politice životního prostředí, která je plánovaná na 4 -7. června 2013.

Do akce se zapojily všechny společnosti koncernu Fiat Industrial, tj. Case IH, Steyr, Case Construction Equipment, New Holland Agriculture, New Holland Construction, Iveco a FPT Industrial. Tato akce sponzorovaná z fondů Evropské komise měla za cíl iniciovat a rozvíjet diskuzi na téma kvality ovzduší.

Aktivit v rámci dopoledních programů zaměřených na různé aktuální otázky, například opatření k udržení kvality ovzduší v oblasti zemědělství a automobilového průmyslu, výhledů do budoucna z perspektivy udržitelné mobility a specifické úlohy těžkých vozidel vzhledem k jejich spotřebě energie a přínosu pro kvalitu ovzduší, se účastnili také představitelé místní samosprávy, osobnosti z akademických kruhů a zástupci výkonného managementu Fiat Industrial.

Díky spolupráci s jednotlivými univerzitami a studentskými asociacemi, v jejichž výčtu nechybí tak renomované organizace jako je BEST (Evropská rada studentů technických univerzit), PRIME Italy (Evropská asociace studentů oboru vztahy a komunikace s veřejností) a CERTet (Centrum územní, dopravní a turistické ekonomiky), se jednotlivých akcí zúčastnili studenti Turínské polytechniky, Turínské univerzity a Univerzity Bocconi, kteří měli na konci semináře příležitost se nejen osobně setkat s představiteli managementu Fiat Industrial, ale také si na závodní dráze v areálu průmyslové zóny Fiat Industrial otestovat jednotlivá vozidla Iveco s různou tažnou silou.

Den před zahájením semináře navštívilo areál průmyslové zóny také více než 800 žáků místních základních a středních škol, aby se zde zúčastnili různých vzdělávacích aktivit na téma kvality ovzduší konaných ve spolupráci s turínským Muzeem životního prostředí (Museo A come Ambiente). Pro tento účel jim organizátoři připravili kreativní laboratoře, kde si mohli sestavit různé systémy zpracování recyklovatelných materiálů, interaktivní výstavu na zmíněné téma, venkovní hry a vědecké workshopy.

Závazek společností Fiat Industrial k podpoře životního prostředí

New Holland Agriculture
Společnost New Holland Agriculture prostřednictvím svého strategického programu Clean Energy Leader®, který zahájila v roce 2006, jednoznačně prosazuje obnovitelná paliva, systémy redukce emisí a špičkové technologie ve prospěch funkčního a udržitelného zemědělství. Svou strategii aktuálně realizuje zaměřením se na bionaftu a další alternativní zdroje energie jako například etanol, metan, směsi metanu/vodíku a biomasy, pro něž společnost sestavila kompletní nabídku zemědělských strojů a techniky pro účely obdělávání půdy, sklizně a zpracování plodin.
New Holland díky své koncepci Energeticky nezávislé farmy a unikátnímu produktu NH²TM, dosud jedinému a prvnímu traktoru na světě na vodíkový pohon s nulovými hodnotami emisí, učinil další rozhodný krok směrem k udržitelné budoucnosti.

Společnost svým sortimentem čítajícím 18 strojů pro sklizeň plodin a 33 modelů traktorů prezentuje dosud největší nabídku produktů vybavených motory v souladu s emisními normami Tier 4A schopnými snížit spotřebu paliva až o 10% a emisí oxidu dusíku (NOx) o více než 90%.

Specializované traktory a sklízecí stroje New Holland umožňují docílení redukce uhlíkové stopy o 40% na vinicích a o 10% na každou naplněnou láhev vína. Prostřednictvím speciálních pneumatických sázecích strojů pro bezorebné obdělávání půdy firma podporuje rozvoj tradičního zemědělství s cílem zachování složení a úrodnosti půdy.

Zmíněný strategický program  Clean Energy Leader® skýtá zemědělcům nejnovější špičkové technologie, systémy a postupy, které jsou zemědělcům příslibem pro tolik potřebnou udržitelnou budoucnost.

Iveco
Společnost Iveco již od samého počátku prosazuje strategii šetrného přístupu vůči životnímu prostředí, a to především dlouhodobým výzkumem zaměřeným na ekologickou mobilitu, jehož výsledkem je výroba vozidel využívajících různých forem alternativních zdrojů pohonu, např. čistě elektrického, hybridního nebo na metan, které jsou vhodné pro plnění různých dopravních úkolů.Svůj ekologický závazek firma jednoznačně potvrzuje svou současnou pozicí evropské jedničky v úseku výroby vozidel na metanový pohon. Její nabídka zahrnuje kompletní řadu vozidel s pohonem na zemní plyn od 3,5-tunového Daily Natural Power přes 16-tunové Eurocargo až po 40-tunový Stralis CNG.

FPT Industrial
FTP Industrial zaujímá přední pozici na trzích výrobků hnacích jednotek a aplikací pro silniční i terénní vozidla. Počátky dlouhodobé úspěšné inovační strategie sahají až do roku 1903 a firma ji realizuje nejen cestou vývoje nesmírně širokého sortimentu motorů na zemní plyn, ale zejména svým novým systémem High Efficiency SCR (HI-eSCR). Jedná se o jedinečnou technologii selektivní katalycké redukce (SCR), která byla vyvinuta již před zavedením norem Euro VI a Tier 4 Final 2014. Technologii HI-eSCR firma již nyní využívá na více než 350.000 motorech.

Díky aplikaci tohoto inovativního systému následného zpracování výfukových plynů lze dosáhnout více než pětadevadesátiprocentního snížení emisí oxidu dusíku.

 

Tisková zpráva + foto IVECO Czech Republic

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!