Nová modelová řada Renault Trucks – Nástroje a lidé

21 května 2013, 9:38

Společnost Renault Trucks se na příchod nové řady svých vozidel začala připravovat již před sedmi lety. Předtím, než budou nová vozidla v červnu oficiálně představena, navštivme zákulisí, ve kterém tato vozidla vznikala a jehož ústředním motivem je kvalita.

Investice
Zahájení výroby nové modelové řady si vyžádalo následující investice. Průmyslové kapacity určené pro výrobu vozidel nové řady Renault Trucks, která bude odhalena letos 11. června, byly zásadním způsobem modernizovány. Ve francouzských továrnách výrobce v Lyonu (Rhône), v Bourg-en-Bresse (Ain) a v Blainville-sur-Orne (Calvados) bylo investováno 150 milionů eur.

V Lyonu tak byla za účelem výroby dílů pro nové kabiny instalována nová vysoce výkonná lisovací linka. V Blainville-sur-Orne byla instalována nová linka pro výrobu skeletů kabin a dále nová linka pro výrobu čalounění kabin. V Bourg-en-Bresse byla již před třemi lety zprovozněna vývojová linka pro nová vozidla. Tato linka umožňuje jednak testovat postupy montáže a logistiky pro sériovou výrobu a jednak umožňuje finální úpravy vozidel před zahájením sériové výroby a výcvik operátorů. „Tato modernizace modelové řady je výsledkem náročné práce na společném inženýrském vývoji produktů a výrobních postupů“, upřesňuje Olivier Vidal, senior viceprezident zodpovědný za montáž kabin a vozidel pro oblast Evropy, Středního východu a Afriky.

Kvalita
„Mnoho set zaměstnanců v našich továrnách každý den usilovně pracuje na zahájení výroby nové modelové řady“, vysvětluje Olivier Vidal. Pro tento personál jsou rovněž zaváděny nové výrobní postupy, jejichž cílem je zvýšení efektivity a bezpečnosti při výrobě. „Ergonomie pracovního prostředí stála při zavádění výroby nové modelové řady ve středu našeho zájmu. Operátoři tak mohou pracovat v těch nejlepších možných podmínkách, což představuje záruku vysoké kvality pro naše zákazníky“, dodává Olivier Vidal.Kvalita je pro společnost Renault Trucks největší výzvou a uvedení nového produktu je tak věnována veškerá pozornost: „jsme si vědomi toho, že požadovaná úroveň kvality je velmi vysoká a nedává prostor pro kompromisy“, potvrzuje Olivier Vidal.

„Výroba nové modelové řady představuje skutečnou revoluci. Vývojové centrum je ve stálém spojení s techniky a inženýry a s výrobními týmy v našich továrnách. Touto strategií společně realizovaného vývoje se řídíme již sedm let“, rozebírá Olivier Vidal. Nová výrobní zařízení a nové montážní postupy rovněž umožnily integrovat do koncepce nové principy výroby, jako je nulová tolerance závad, týmová práce, práce bez zpoždění anebo neustálé zlepšování. Z těchto vylepšení pak přímo těží naše nové produkty.

Netrpěliví
„Jsme připraveni, i naše továrny jsou připraveny. Fáze vývoje byla završena a nyní vstupujeme do fáze výcviku našich operátorů. Až se v červnu rozběhne sériová výroba, bude tou dobou vyrobeno již více než pět set vozidel určených pro vývojová oddělení, zkoušky a testování. Díky tomu budeme schopni dosáhnout požadované úrovně kvality již u prvních vozidel určených pro naše zákazníky. Netrpělivě vyčkáváme na den, kdy začneme vozidla nové modelové řady dodávat našim zákazníkům!“, uzavírá Olivier Vidal.

Doba očekávání se blíží ke konci – nová modelová řada Renault Trucks bude oficiálně představena 11. června v Lyonu.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!