Hannover opět vybral hybridní vozidla Solaris

15 května 2013, 20:19

Solaris, polský výrobce moderních autobusů a tramvají, vyhrál zakázku na dodávku 42 kusů nízkopodlažních hybridních autobusů pro hannoverského městského dopravce Üstra. Je to další zakázka německého klienta, který v současnosti vlastní ve své flotile 63 polských Solarisů.

Podepsaná smlouva zahrnuje dodávku 26 vozidel Solaris Urbino Hybrid ve 12. metrové verzi a 16 článkových vozidel Solaris Urbino s délkou 18 metrů.

"Je pro nás potěšením spolupracovat s firmou Solaris. Vidíme v ní spolehlivého a inovačního partnera, který je zárukou dodávek autobusů vysoké kvality, při dodržení konkurenčních cen. Vysoce oceňujeme flexibilitu firmy, těsné kontakty s klienty i angažovanost v činnostech po prodeji vozidel" – říká André Neiß, předseda představenstva.

"Vozidla Solaris podstatnou měrou přispěly k modernizaci naší flotily v posledních letech. Kvalitu a spolehlivost autobusů si pochvalují nejen cestující, ale rovněž odborníci a technici odpovídající za údržbu vozového parku. Nově získané hybridní autobusy jsou důkazem toho, že je Solaris schopen, dokonce při pokročilých technologiích, rychle a s úspěchem reagovat na potřeby klientů" – dodává Wilhelm Lindenberg, člen představenstva hannoverského dopravce.

Realizace smlouvy se předpokládá v letech 2013-2016. V tomto roce je aktuální dodávka 9 kusů vozidel Solaris Urbino 12 Hybrid a stejný počet vozidel Solaris Urbino 18 Hybrid.

Hannoverský dopravce üstra koupil do této doby 63 autobusů polského výrobce, z toho je 11 hybridních v 18-ti metrové verzi. Současná smlouva je další zakázkou německého trhu, na který polský výrobce dodal už téměř 2.000 vozidel.

"Velice nás těší opětovné získání důvěry ze strany našeho dlouholetého klienta. üstra je vzorem k následování v oblasti investování do ekologické městské dopravy. Vítězstvím v této veřejné soutěži dochází rovněž k potvrzení vynikajících kvalifikací našich autobusů" – řekla Małgorzata Olszewska, člen představenstva, vedoucí oddělení Prodeje a Marketingu.

Hybridní Solarisy, které jsou v nabídce polského výrobce od roku 2006, byly prvními sériově vyráběnými vozidly tohoto typu v Evropě. Inovační autobusy, které jsou schopny spotřebovat o 30% paliva méně v porovnání s tradičními autobusy, se dostaly k zákazníkům v osmi zemích: Belgii, Finsku, Francii, Litvě, Německu, Norsku, Polsku a Švýcarsku. Solaris je rovněž jediným evropským výrobcem, který může nabídnout až 5 různých typů vozidel s diesel-elektrickým pohonem, což klientům umožňuje vybrat to nejlepší z řešení, které zapadá do jejich potřeb a podmínek provozu.

 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!