Tým RENAULT TRUCKS – MKR TECHNOLOGY obhajuje titul šampióna

1 května 2013, 19:23

Zahájení nové soutěžní sezóny Evropského poháru tahačů se blíží. Tým MKR Technology – Renault Trucks, loňský vítěz kategorie týmu, bude letos obhajovat svůj titul. Po zimním období věnovaném práci na závodních speciálech nyní tým sází na své piloty Adama Lacka a Markuse Bösigera, že během deseti závodů sezóny 2013 dovedou svá vozidla až na stupně vítězů.

Letošní sezóna bude v pořadí již sedmým ročníkem s účastí společnosti Renault Trucks  v soutěži. Po získání dvou titulů v kategorii týmů v letech 2010 a 2012 bude letos výrobce se svým partnerem MKR Technology obhajovat získaný titul, přičemž si v průběhu sezóny hodlají i nadále udržet čelní pozice v soutěži. S tímto cílem se tým rozhodl nasadit do závodu dva speciály, za jejichž volanty usednou český pilot Adam Lacko a švýcarský pilot Markus Bösiger.

Přestože sezóna 2013 začíná až 18. května v italském Misanu, tým Renault Trucks-MKR Technology žije již dlouhé měsíce přípravami na její zahájení. Inženýři a mechanici pracovali celou zimu na vylepšení podvozku a motoru nových speciálů.

„Optimalizovali jsme otáčkový rozsah našeho motoru DXi 13 Racing a výrazně jsme modifikovali vačkovou hřídel, vstřikování a řídící elektroniku, díky čemuž budeme schopni dosáhnout vyšších výkonů, zvláště při nízkých otáčkách," vysvětluje Gérard Pétraz, technický ředitel divize Renault Trucks Racing, „rovněž jsme snížili hodnoty vnitřního tření pohyblivých částí motoru a tím jsme dosáhli celkového zlepšení jeho chodu. V rámci těchto úprav jsme použili řešení aplikovaná v motorech Euro VI nové modelové řady značky Renault Trucks.”

Na podvozku provedla stáj MKR Technology zlepšení předních a zadních závěsných systémů. „V průběhu druhé poloviny sezóny 2012 jsme odvedli velký kus práce na závěsných systémech vpředu i vzadu (pérování, tlumiče), jakož i na přední nápravě, přičemž jsme využili těch nejlepších technických řešení testovaných během sezóny 2012 na speciálu  Markuse Bösigera.” vysvětluje Mario Kress.

Adam Lacko vyjádřil svou nedočkavost před návratem na okruhy: „Myslím, že našim soupeřům letos připravíme krušné chvíle, a že naše úsilí bude korunováno úspěchem pro náš tým i pro mě.”

Kalendář Evropského poháru tahačů 2013
19. a 20. května, Misano, Itálie
01. a 02. června, Navarra, Španělsko
15. a 16. června, Nogaro, Francie
06. a 07. července, Spielberg, Rakousko
13. a 14. července, Nürburgring, Německo
27. a 28. července, Smolensk, Rusko
31. srpna a 01. září, Most, Česká republika
21. a 22. září, Zolder, Belgie
05. a 06. října, Jarama, Španělsko
12. a 13. října, Le Mans, Francie

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!