Dachser zahájil provoz nového eurohubu v Bratislavě

26 dubna 2011, 0:00

Mezinárodní logistický provider DACHSER slavnostně zahájil provoz nového eurohubu na Slovensku v logistickém parku v obci Lozorno u Bratislavy a posílil tak spojení mezi 12 zeměmi.


Od svého založení v roce 2007 hrál bratislavský logistický hub v síti mezinárodních poskytovatelů logistických služeb důležitou roli. V rámci integrované sítě skupiny DACHSER je kromě pár výjimek každá země propojena s ostatními zeměmi. Tři eurohuby – v německém Überherrnu, v Bratislavě a od srpna 2011 také ve francouzském Clermont-Ferrand – fungují v tomto mezinárodním propojení jako mezičlánky plnící konsolidující funkci. Bratislava tvoří průsečík všech přepravních cest z a do střední a východní Evropy s přímým napojením na eurohub v Überherrnu v Německu.

Nový eurohub v Lozornu v současné době spojuje Polsko, Českou republiku, Rakousko, Maďarsko, Slovinsko, Chorvatsko, Bosnu a Hercegovinu, Srbsko, Rumunsko, Bulharsko, Itálii a Slovensko. Denní přesně načasované služby v oblasti importu a exportu jsou poskytované mezi všemi těmito zeměmi. Kromě toho nabízí DACHSER denní přesně načasované linky do a z Německa přes Bratislavu.

„Nový eurohub v Lozornu představuje konkurenční výhodu i pro naše české zákazníky,” komentuje Ing. Jan Polter, obchodní a marketingový ředitel DACHSER Czech Republic a.s., a dodává, „jeho zapojení do sítě DACHSER totiž přinese zvýšení kvality našich služeb nejen pro zásilky na Balkán, ale i do zemí východní Evropy a využití jeho kapacit nám umožní vyrovnat sezónní výkyvy.“

Současně se zahájením provozu eurohubu začalo na stejném místě působit také Logistické centrum Bratislava. Slovenská Kancelář pro leteckou a námořní přepravu společnosti DACHSER byla na konci března přestěhovaná na adresu Krajná 28, Bratislava.

 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!