Iveco dodalo firmě Arena I.T. dvacet nákladních automobilů Stralis na zemní plyn

1 dubna 2013, 23:39

V rámci slavnostní akce, která se uskutečnila v bulharském Plovdivu v prostorech společnosti PTS Ltd., firmy působící již od roku 2002 jako autorizovaný obchodní zástupce společnosti Iveco, proběhlo předání dvaceti kusů nákladních automobilů Stralis AT440S33T/P CNG.

Dodáním vozidel s pohonem na zemní plyn obě firmy stvrzují svůj závazek zaměřit se na řešení, která jsou šetrná k životnímu prostředí. Společnost Arena I.T. již investovala do svého nejinovativnějšího produktu v podobě traktoru na zemní plyn, který se nyní na trzích nabízí. Díky těmto investicím Arena I.T. jednoznačně přispívá k výraznému zmírňování negativních dopadů na životní prostředí.

Dodávaná vozidla jsou vybavena motorem Cursor 8, EEV, CNG o výkonu 330 HP (243 kW), což je jedna z verzí, která bude zákazníkům z hlediska nároků na spolehlivost a rentabilitu více vyhovovat.

Technologie na bázi stlačeného zemního plynu (CNG) skýtá z ekologického hlediska výrazné výhody, například v podobě sníženého objemu emisí CO2, sazí, pevných částic i nižší hlučnosti. Automobily vyráběné ve verzi CNG si uchovávají stejně vysoké parametry funkčnosti, výkonu a kroutícího momentu jako jejich dieselové protějšky, avšak oproti nim vykazují odhadované celkové provozní náklady snížení o 15%.

Ředitel společnosti Arena I.T. Ltd. Ivan Tobiev vyjádřil na slavnosti své uspokojení, když prohlásil: „Z této dodávky jsme si otestovali první dva nákladní automobily a z výsledků jsme zjistili, že jejich spotřeba paliva činí 25 a 27 kg/100 km, což je vskutku méně než jsme očekávali. Tyto výsledky ještě více zhodnocují naše investice, podtrhují šetrnost vůči životnímu prostředí a také význam stlačeného zemního plynu jako alternativní pohonné hmoty”.

Společnost Iveco představuje evropskou špičku v oblasti výroby a odbytu vozidel s pohonem na stlačený zemní plyn. Rozsah její nabídky vyplňuje kompletní řada vozidel na zemní plyn od 3,5-tunového vozu Daily Natural Power přes 16-tunové Eurocargo až po 40-tunový Stralis, které jsou k dispozici buďto ve verzi na stlačený zemní plyn anebo zkapalněný zemní plyn. Soukromé firmy i státní organizace v současné době provozují více než 12.000 vozidel Iveco s pohonem na zemní plyn, z nichž 5000 kusů tvoří modely Daily, 2000 kusů střední a těžké automobily a 5.000 kusů autobusy. 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!