Iveco přichází na Transpotec 2013 s kompletní sestavou

19 února 2013, 11:39

Společnost Iveco se připravuje k účasti na nadcházející mezinárodní výstavě automobilů Transpotec Logitec 2013 zaměřené na novinky ve světě logistiky a technologických řešení, která se uskuteční od 28. února do 3. března 2013 v italské Veroně na půdě mezinárodního výstaviště Veronafiere.

V pavilonu č. 8 o rozloze 2.400 m2 bude pro návštěvníky připravena kompletní sestava vozidel Iveco ve všech kategoriích, včetně lehkých užitkových vozů, těžkých nákladních automobilů, minibusů, turistických autobusů i automobilů určených pro práce na staveništích a
kamenolomech. Stánek Iveco je koncipován v duchu hannoverského mezinárodního veletrhu užitkových vozidel, to znamená, že svým provedením reflektuje barvy a materiály použité při výstavbě unikátního multifunkčního průmyslového centra společnosti Fiat Industrial v Turíně (tzv. Fiat Industrial Village).

Ve středu pavilonu bude stát Stralis Hi-Way v nové verzi Euro VI, aby se poprvé prezentoval i na nejvýznačnější italské průmyslové výstavě, zejména poté co získal prestižní mezinárodní ocenění “Truck of the Year 2013” (nákladní automobil roku 2013), kdy porotci ocenili především jeho příznivé ukazatele spotřeby paliva, nízké celkové provozní náklady (TCO), špičkové bezpečnostní parametry, kvalitu a pohodlí při řízení vozidla a snížení ekologických dopadů.

Dále se na výstavě Transpotec představí model Stralis Hi-Way “Emotional” vybavený velkým množstvím doplňků, jenž v sobě integruje komplety výbavy řidiče, které si zákazník může objednat dle svých specifických požadavků. Stralis „Emotional“ se pyšní řadou nových prvků vyvinutých oddělením Iveco Parts & Services, poskytující řidiči co největší pohodlí nejen za volantem, ale i během přestávek a současně zaručující vynikající výkony a maximální bezpečnost samotného vozidla i přepravovaného nákladu, a to za jakýchkoli provozních podmínek.

Společně s vozidlem Stralis Hi-Way si svou premiéru na italském výstavišti odbude také těžký nákladní terénní automobil New Trakker, který se rovněž představil loni v září na hannoverském veletrhu. Jedná se o vůz s renovovanou kabinou, který je ideální pro práce na staveništích a v kamenolomech.

Řadu těžkých terénních vozidel konstruovaných pro náročné práce v lomech a na staveništích doplňuje model Astra HD9 8X4. Střední vozidla budou zastoupena automobilem Eurocargo CNG, zatímco tři vozidla Daily, z nichž jedno je na elektrický pohon, budou reprezentovat kategorii lehkých vozů.

Firma Iveco rovněž představí vozidla určená pro hromadnou dopravu; konkrétně se jedná o Daily Minibus s maximální kapacitou 25 cestujících, jehož lze využít pro různé přepravní činnosti včetně městské dopravy, převoz studentů i zájezdy; dále Crealis, což je vozidlo městské hromadné dopravy s inovativním designem a technickými parametry konstruované s maximální ohleduplností k životnímu prostředí; a celou řadu ještě doplňuje autobus Magelys Pro (Team Italy) určený pro přepravu italské fotbalové reprezentace, který si drží čelní pozici v kategorii luxusních zájezdních autokarů.

Veletrh Transpotec Logitec je také zaměřen na oblast logistiky a inovačních technologií, kde firma Iveco hodlá potvrdit svůj závazek zaměřit úsilí na výzkum a vývoj nových technologických řešení v souladu s kriterii současných i budoucích norem, v jejímž rámci bude
vystavovat technologický koncept „Iveco Dual Energy“. Zmíněný koncept funguje na bázi využití vysoce flexibilní technologie, jehož výslednou podobou je lehké vozidlo s formou pohonu uzpůsobenou pro konkrétní pracovní úkol. Tudíž, jak již samotný název Dual Energy
napovídá, jedná se o systém nabízející dva typy pohonu: 1) čistě elektrický pro účely městské dopravy a 2) hybridní (termoelektrický) vhodný pro dlouhé mimoměstské pracovní cesty vyznačující se výraznou úsporou spotřeby paliva a snížením hodnot emisí CO2 o 25%.

Iveco vystaví své výrobky i ve venkovních prostorech, a to na ploše o rozloze více než 12.000 metrů čtverečních. Exponáty vystavované na těchto místech tvoří kompletní nabídku sortimentu výrobků firmy Iveco, jako je například luxusní zájezdní autobus Magelys HDH, který fotbalový tým FC Bologna používá k převozu hráčů k zápasům na venkovních stadionech. Pro zkušební jízdy budou k dispozici rovněž vozidla Stralis Hi-Way Euro VI a Daily.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!