Rekordní rok 2012: AVIA prodala v loňském roce 1.003 vozů

6 února 2013, 15:36

Po úspěších v letech 2010-2011 se letňanské AVII dařilo i loni – prodej dosáhl 1003 vozidel, což je proti roku 2011 (600 ks) růst o 67%. Celkové tržby ve výši 665 mil. Kč se ve srovnání s rokem 2011 (425 mil. Kč) zvýšily o 56%. Za růstem stojí prodeje na trzích střední a východní Evropy včetně Ruska, podvozkům a kabinám z Letňan se v rámci dodávek pro výrobce elektrických vozů Smith Electric dařilo i v USA.

„V průběhu posledních let udělala Avia významné kroky ve svém celosvětovém působení. Dnes operujeme na všech pěti kontinentech, daří se nám na ruském i americkém trhu, kde jsme loni prodali 45% našich vozidel. Stejně významné byly pro nás i evropské země, kde úspěšně prodáváme vozy v provedení Euro5 jak ve střední Evropě, tak i ve Velké Británii, Francii, Německu a v zemích Beneluxu. Předmostí jsme si letos vytvořili v Turecku, Argentině, Singapuru, Malajsii, Austrálii a v Keni.“, hodnotí loňský rok výkonný ředitel společnosti Tomáš Jiřička. Pro rok 2013 je pro společnost klíčová stabilizace na nových trzích, rozvoj obchodní sítě mimo evropské trhy, vstupy na další perspektivní teritoria a úspěšné uvedení novinek ve výrobkovém portfoliu. „Součástí našeho programu expanze jsou pro letošní rok i vozy s emisními limity Euro6 a rozšíření výrobního programu o nákladní vozy o celkové hmotnosti 15 tun. Našim cílem je vyrábět nákladní vozy v kategorii od 6 až do 18 tun, plnící emisní limity v souladu s požadavky jednotlivých trhů – od Euro2 po Euro6.“, představil plány na rok 2013 Tomáš Jiřička.

Významná je i loňská novinka, která vznikala speciálně pro požadavky hasičských a záchranných služeb, které potřebují přepravovat posádky o počtu 4-7 členů. Nové vozy Avia s dvoukabinou pro sedmičlennou posádku (Squad Series) jsou dostupné v provedení 4×2 i 4×4 a jsou tak vhodné jak na silnice, tak i do terénu.

Společnost Avia Ashok Leyland Motors s.r.o. je od roku 2006 součástí koncernu Hinduja Group po boku druhé největší automobilky v Indii – Ashok Leyland. Díky silnému koncernu v zádech (9 výrobních závodů, působnost na více jak 30 trzích tří kontinentů) nastartovala Avia v posledních letech proces návratu na světové trhy včetně rozšíření portfolia produktů. Produkce společnosti AVIA Ashok Leyland Motors pokrývá třídu nákladních automobilů s celkovou hmotností od 6,5 do 12 tun a u zákazníků si získala úspěch díky vysoké odolnosti a výborné ovladatelnosti při řízení, variabilitě provedení a nízkým provozním nákladům svých vozů. V roce 2012 bylo v letňanském závodě vyrobeno 1.003 vozidel, které směřovaly na trhy v Evropě, USA a Asii. Tržby Avia Ashok Leyland Motors s.r.o. za prodej zboží a služeb dosáhly v loňském roce 665 mil. Kč (ve srovnání s rokem 2011 vzrostly o 56%), k 31.12. 2012 zaměstnávala společnost 227 pracovníků. 

 

Tisková zpráva Avia Ashok Leyland Motors s.r.o.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!