Iveco představilo novou Daily Euro 6

27 dubna 2016, 10:15

Nová Daily Euro 6 – ten nejlepší partner pro rozvoj dopravy s revoluční aplikací “DAILY BUSINESS UP”. Nová Daily Euro 6 staví na silných stránkách modelové řady Daily a představuje DAILY BUSINESS UP, exkluzivní funkci konektivity navrženou společností Iveco, díky které je dokonalým partnerem pro rozvoj dopravních firem. Modelová řada Daily Hi-Matic Euro 6 nové generace nabízí širokou paletu motorů s výkonem až do 210 hp a točivým momentem až do 470 Nm. S novým inteligentním systémem EcoSwitch PRO zvedá laťku v oblasti úspory paliva.

Přednosti nové Daily Euro 6:
• úspora paliva až do výše 8%
• úspora nákladů na údržbu a opravy až do výše 12%
• pohodlná a nehlučná kabina se sníženou hlučností až o 4 dB a novým světem připojitelnosti se systémem DAILY BUSINESS UP pro co nejlepší využití času řidiče
• rozšířená modelová řada Daily Hi-Matic Euro 6 s 5 úrovněmi výkonu a točivého momentu motoru
• široká nabídka 4-válcových motorů s výkonem od 120 do 210 hp
• výběr technologií motorů Euro 6 dle potřeb zákazníka

Poté, co nová Daily, uvedená na trh v roce 2014, převálcovala trhy a získala ocenění po celém světě, společnost Iveco opět zvedá laťku s novou Daily Euro 6 a revoluční aplikací DAILY BUSINESS UP. Stavějíc na dědictví síly, univerzálnosti, výkonnosti a trvanlivosti, nová Daily Euro 6 přináší nové funkce s technologiemi, které posouvají hranice výkonnosti, zvyšují úroveň komfortu, zlepšují konektivitu a snižují celkové náklady na vlastnictví, přičemž odráží podnikatelský instinkt a stává se dokonalým obchodním partnerem.


Nová Daily Euro 6 přichází na trh ve vysoké nadmořské výšce.
Společnost Iveco si jako místo představení nové Daily Euro 6 vybrala úžasnou stanici Skyway Mont Blanc na vrcholu masivu Helbronner, díky čemuž bylo toto lehké užitkové vozidlo (LUV) uvedené na trh v dosud nejvyšší nadmořské výšce.


Pierre Lahutte, Brand President společnosti Iveco, vysvětlil: "Toto ohromující místo jsme si vybrali proto, že všechno je o hodnotách, na kterých budujeme ve společnosti Iveco naši budoucnost. Jsme přesvědčeni, že k tomu, aby byla společnost úspěšná, musí čelit výzvě v oblasti udržitelnosti, přičemž Skyway je živým důkazem toho, že se to dá, že je možné vyvinout řešení s nulovým dopadem i na těch nejextrémnějších místech. Toto je ta nejekologičtější kabelová lanovka na světě: využívá nejmodernější technologie a design s cílem dosáhnout environmentální vlastnosti velmi blízké budovám s nulovou čistou spotřebou energie. Podobně jako Daily využívá technologii na maximalizaci palivové účinnosti a snižování spotřeby a emisí při minimalizaci vlivů na životní prostředí. A tak jsme tady – na střeše Evropy, 3.500 metrů nad mořem, abychom představili dosud nejlepší lehké užitkové vozidlo, novou Daily Euro 6."


Dosud nejlepší Daily dokáže ještě více
Nová Daily Euro 6 staví na úspěších Daily, která byla uvedena na trh v roce 2014 a která získala ocenění "International Van of the Year" pro rok 2015 a sbírala ocenění na celém světě – od Německa, kde bylo označené za "Nejlepší užitkové vozidlo s hmotností do 3,5 tuny" a "Nejlepší nákladní vozidlo KEP pro rok 2015", přičemž model Daily Hi-Matic získal ocenění za "inovace v oblasti nákladních vozidel KEP pro rok 2015", až po Chile, kde získala ocenění "Nejlepší užitkové vozidlo roku 2016". Nová Daily Euro 6 den co den nabízí bezkonkurenční výkon díky novým a výkonným 2,3 a 3,0 l motorům s výkonem až 210 hp a točivým momentem až 470 Nm. Oproti předchozím modelům Euro 5 dále dosahuje nižší spotřebu paliva až o 8% díky moderním technologiím pohonu. Nízké náklady na údržbu a opravy díky prodlouženým intervalům údržby a komponentům odolným proti opotřebení vedou k dalším úsporám ve výši až 12%. Prostřednictvím nové aplikace s názvem DAILY BUSINESS UP je řidič vždy připojen a využívá během jízdy výhody, které přináší systém Driver and Business Assistant.


Produktivní komfort v profesionálním pracovním prostředí
Nová Daily Euro 6 zavádí nové funkce, které ještě více zvyšují úroveň komfortu a funkčnosti kabiny. Kabina je dokonce ještě méně hlučná než u předešlých modelů, přičemž díky hladině hluku snížené o 4 decibely má vozidlo o 8% lepší akustiku a řidič dokáže lépe rozpoznávat zvuky. Pohodlné interiéry nabízejí nový kožený volant, modré potahy sedadel a nové opěrky hlavy z textilní pěny. Uspořádání vozidla bylo upraveno tak, aby zahrnovalo až 18 odkládacích přihrádek strategicky rozmístěných v kabině kvůli lepší dostupnosti. Funkční přístrojová deska zavádí nové funkce navržené tak, aby vytvářely připojené profesionální pracoviště. Nové digitální rádio (DAB) zabudované do přístrojové desky nabízí všechny hlavní funkce DAB a FM se všemi funkcemi pro přehrávání médií a správu hovorů, které představují standard ve vozidlech vyšší třídy. Praktická kolébka slouží jako držák na mobilní zařízení různých velikostí a po složení jako podložka na psaní.
Díky dvěma lehce dostupným USB zásuvkám je možné přehrávat multimédia prostřednictvím nového rádia DAB a nabíjet mobilní zařízení. K dispozici je také volitelná indukční nabíječka pro smartphony s nejmodernějšími technologiemi. Díky všem těmto funkcím poskytuje kabina profesionální prostředí, ve kterém mohou řidič a cestující produktivní pracovat při maximální úrovni bezpečnosti.

 

Skvělé prostředí, které je vždy připojeno s novou úrovní konektivity na palubě
Z hlediska co nejlepšího využití času stráveného v kabině je nová Daily Euro 6 prvním lehkým užitkovým vozem, který posouvá konektivitu na palubě za hranice informačně-zábavného systému, přičemž z něj dělá ten pravý profesionální pracovní nástroj se speciální aplikací s názvem "DAILY BUSINESS UP". DAILY BUSINESS UP je systém Driver Assistant s funkcemi jako je Driving Style Evaluation (DSE), profesionální navigační systém od společnosti Sygic a interaktivní uživatelská příručka v jednom. Aplikace slouží i jako systém Business Assistant řidiče, přičemž pomáhá optimalizovat výkonnost vozového parku pomocí systému Fleetwork a poskytuje přehled o plánovaných servisních úkonech. Aplikace plní také funkci podpory zákazníků, přičemž poskytuje přímé propojení na nonstop silniční službu Iveco Assistance Non Stop. Všechny tyto funkce přispívají ke snižování celkových nákladů na vlastnictví nové Daily Euro 6 a ziskovosti zákazníka. Nová Daily Euro 6 zavádí také nový způsob poskytování konektivity, který nevyžaduje instalaci žádného zařízení ve vozidle. Řidiči dokáží díky aplikaci DAILY BUSINESS UP komunikovat s vozidlem a získat informace o stavu motoru prostřednictvím smartphonu nebo tabletu. Bluetooth spojení s vozidlem se automaticky naváže prostřednictvím nového digitálního rádia a z nové Daily Euro 6 se během pár vteřin stává připojené profesionální pracoviště.
Raffaele Di Don Francesco, Business Line Director pro Iveco Daily, poznamenal: "Exkluzivní nová aplikace DAILY BUSINESS UP je dalším projevem podnikatelského instinktu nové Daily Euro 6 a jeho schopnosti předvídat a naplňovat obchodní požadavky našich zákazníků. Tato inovativní aplikace slouží jako pomocník řidiče, přičemž poskytuje rady pro jízdu v reálném čase, které vedou k značným palivovým úsporám. Zároveň vytváří bezproblémové spojení administrativy s vozidlem, které se stává plně funkční mobilní kanceláří. DAILY BUSINESS UP poskytne našim zákazníkům konkurenční výhodu pro rozvoj a růst podnikání."


Absolutní potěšení z jízdy, které nabízí modelová řada Daily Hi-Matic Euro 6 nové generace
Nabídka vozidel "nová Daily Euro 6" zahrnuje i ve své třídě exkluzivní verzi Hi-Matic nabízející nejvyšší komfort a všechny výhody bezpečnosti, výkonnosti a produktivity s funkcemi jako je ergonomická multifunkční páka a adaptivní průběh řízení. Využívá také výhody inteligentního systému EcoSwitch PRO, který přesně ví, kdy zakročit bez zásahu ze strany řidiče, přičemž rozpoznává, zda vozidlo je či není zatíženo, snižuje spotřebu paliva a přispívá k dalšímu snižování emisí bez jakéhokoliv kompromisu v oblasti produktivity zákazníka. Tento vůz je příkladem toho, jak společnost Iveco staví řidiče do středu svého projektování, zlepšuje produktivitu a poskytuje absolutní potěšení z jízdy. Modelová řada Daily Hi-Matic nové generace byla rozšířena o širší nabídku modelů s cílem naplnit všechny obchodní potřeby.


Udržitelná technologie pro dopravce
Modelová řada "nová Daily Euro 6" nabízí dva čtyřválcové motory s objemy válců 2,3 a 3,0 litrů, výkonem od 120 do 210 hp a točivým momentem od 320 do 470 Nm, a to vše při značných palivových úsporách do výšky až 8% (v cyklu NEDC), ve srovnání s předchozími modely Euro 5. Strategie společnosti Iveco pro nabídku motorů vychází z vedoucího postavení v oblasti motorů a technologie SCR: hnací silou je snaha o dokonalost, přičemž v dostatečném předstihu před vstupem v platnost nových závazných předpisů v roce 2020 bude představena technologie RDE (Real Driving Emissions). Daily nabízí dva 4-válcové motory s objemy válců 2,3 a 3,0 litru pro špičkovou výkonnost v rámci rozsáhlé škály úkolů s vozidly s celkovou hmotností od 3,3 do 7,2 tuny. Obsahuje také exkluzivní patentovaný systém MULTIJET II, který optimalizuje spalování. Optimalizovaný třílitrový motor F1C, testován více než 20.000 hodin na testovacím zařízení a na vzdálenost více než 1,5 milionu kilometrů na cestách využívá technologii selektivní katalytické redukce, která reguluje emise NOx, a nové vstřikovače paliva, které přispívají k optimalizaci spalování a snižování množství pevných částic na výstupu z motoru. Motory nabízejí výkon, který je tak potřebný na těch nejnáročnějších výjezdech na dlouhé vzdálenosti při pozoruhodně nízké spotřebě paliva, dlouhých intervalech údržby a nižších provozních nákladech. Zcela nový 2,3l motor F1A byl modernizován od olejové nádrže směrem nahoru.
S moderními materiály a virtuální optimalizací dokázala společnost Iveco snížit hmotnost motoru o 6%. Snížením tření, další optimalizací chlazení a vstřikovacího systému MULTIJET II, použitím olejového čerpadla s variabilním výtlakem a prostřednictvím jiných podobných zdokonalení se spotřeba paliva snížila o 8% v cyklu NEDC.
Po testování více než 35.000 hodin na testovacím zařízení a po ujetí více než 1,3 milionu kilometrů na cestách, kombinace těchto technických inovací motorů F1A, spolu s mírně zvětšeným objemem válců oproti konkurenci a systémem nízkotlaké recirkulace výfukových plynů Low Pressure Exhaust Gas Recirculation zajišťuje, že motor přirozeně produkuje menší množství emisí, což vyžaduje pouze zjednodušený systém následného zpracování.
Následně bude jako další krok v rámci nové Daily Euro 6 počátkem roku 2017 motor F1A vybaven i technologií SCR. S tímto řešením společnost Iveco, průkopník s více než 25-letými zkušenostmi s technologií SCR, zaujme vedoucí pozici a bude připravena plnit limity emisí vznikajících při skutečné jízdě (Real Driving Emissions) pro rok 2020 – tři roky před tím, než vstoupí v platnost.

Potvrzujíce svůj podnikatelský instinkt, je nová Daily Euro 6 natolik flexibilní, že si dokáže zachovat dostupnost systému EGR s nízkotlakým okruhem na modelech s motorem F1A pro zákazníky s nízkým počtem najetých kilometrů, kteří preferují právě toto řešení. Z hlediska výkonnosti přispívají funkce jako je olejové čerpadlo s variabilním výtlakem a turbína s variabilní geometrií na motoru F1A, systém EcoSwitch PRO, lehčí motor a snížené tření v motorech a nápravách, k vynikající palivové úspoře vozidel Daily, nízkým provozním nákladům a vysokému výkonu a točivému momentu. Široká paleta motorů zahrnuje i verzi s čistým provozem – Daily Natural Power, která jezdí na stlačený zemní plyn (CNG), přičemž poskytuje výhodu v městských oblastech s omezením dopravy díky čistému provozu, a Daily Electric, tichou verzi s nulovými emisemi.


Nejlepší partner pro odvětví dopravy s nízkými náklady na vlastnictví
Všechny nové funkce přispívají ke snižování celkových nákladů na vlastnictví nové Daily Euro 6. Vozidlo má mnoho funkcí, které vedou k vynikající palivové úspoře: od turbíny s variabilní geometrií na modelech s výkonem od 140 do 180 hp, která zaručuje efektivnější využívání motoru, až po nový inteligentní systém EcoSwitch PRO, který v případě potřeby automaticky snižuje točivý moment motoru bez zásahu řidiče, přičemž snižuje spotřebu bez kompromisu z hlediska produktivity. Tyto inovativní řešení vedou spolu s účinným motorem a technologiemi pohonu k výraznému snižování spotřeby paliva: až o 8% oproti modelům Euro 5. Kromě toho je možné ušetřit až 15% paliva za předpokladu, že se řidič bude řídit radami systému Driving Style Evaluation (DSE ) v reálném čase. Intervaly údržby byly prodlouženy na 50.000 km díky použití komponentů a spotřebních materiálů odolnějších proti opotřebení, což vedlo k 20-procentnímu prodloužení doby servisních intervalů. Optimalizovaný brzdový systém s novými, pevnějšími brzdovými destičkami je účinnější a odolnější. To vše vede spolu s harmonizací údržbových zásahů k prodloužení bezporuchovosti, znamená významné snižování nákladů na údržbu a opravy: až o 12% v závislosti na druhu použití vozidla.


Nejuniverzálnější vozidlo a dokonalý partner pro výrobce karoserie
Daily je nejuniverzálnější vozidlo ve své třídě s nejširší nabídkou v tomto odvětví s celkovou hmotností vozidla od 3,3 do 7,2 tuny a objemem nákladového prostoru od 7,3 m3 do 19,6 m3. Výjimečná univerzálnost a rozmanitost dostupných verzí – dodávka, kabina se dvěma řadami sedadel, podvozek s kabinou, podvozek pro dostavbu karavanů a dvojitá kabina – otevírá obrovské množství možností pro různá využití. Kromě toho nosná konstrukce ve tvaru písmene "C" a speciální ocelové nosníky poskytují tu nejlepší platformu pro výrobce karoserií, kteří řeší nejrozmanitější úkoly, jako je kempinkový vůz, sanitní vozidlo, odtahové vozidlo nebo popelářský vůz. Tato jedinečná univerzálnost byla ještě více rozšířena s novým rozvorem 5 100 mm na 7-tunovém modelu, který maximalizuje možnou délku karoserie návěsových vozidel a rozšiřuje možnosti přizpůsobení pro výrobce karoserií.


Daily Minibus Euro 6: přeprava lidí v luxusním pohodlí
Rozsáhlá nabídka modelů Daily Minibus Euro 6 nabízí řešení pro širokou paletu úloh osobní dopravy: pohodlná a stylová doprava turistů meziměstská doprava s nejvyšší kapacitou přepravy ve své kategorii a školní autobusy speciálně konstruované pro přepravu studentů. 6,5-tunová verze na špičce této nabídky je nejlepším standardním vozem ve své třídě na trhu s kapacitou až 22 cestujících a velkým zavazadlovým prostorem. Podobně jako i ostatní verze této modelové řady je i tato Daily dostupná s dieselovými motory, motory s pohonem na CNG a elektromotory. Modelová řada Daily Euro 6 Hi-Matic kromě toho zahrnuje i verzi minibus. Daily Minibus Euro 6 sdílí výkon a nízké provozní náklady ostatních modelů této modelové řady, přičemž nabízí luxusní komfort a stylové prostředí pro dopravu osob.

Vyrobeno ve městě Suzzara, domově modelové řady Daily
Nová Daily Euro 6 je vyráběna ve výrobním závodě společnosti Iveco v italském městě Suzzara, který se zaměřuje výhradně na tuto modelovou řadu. Závod se opírá o procesy World Class Manufacturing (WCM) s cílem zvládat vysoký stupeň komplexnosti, který s sebou přináší výroba velmi širokého modelové řady Daily s více než 11.000 produktovými variantami. WCM je metodologie, která se zaměřuje na vytváření bezvadných postupů, jejichž cílem je dosahování nulové chybovosti, nulového odpadu a nulové nehodovosti. Jde o proces neustálého zlepšování, který se soustřeďuje na zapojování každého článku podílejícího se na výrobě.
Závod ve městě Suzzara zavedl systém WCM v roce 2007 a v průběhu pouhých pěti let získal certifikát Silver Medal, který dokládá vysokou úroveň kvality. Společnost Iveco investovala do vybavení závodu ve městě Suzzara při přípravě na představení nové Daily Euro 6 s cílem dále zvyšovat svou schopnost reagovat na požadavky trhů.


Za hranicemi výrobku
Podnikatelský instinkt nové Daily Euro 6 sahá za hranice výrobku: jde o to, abychom pomáhali našim klientům jednoduše a efektivně vykonávat podnikatelskou činnost s tím správným příslušenstvím, financováním, technickou podporou, pozáručním servisem a nonstop silniční službou, která je dnes ještě snadněji dostupná díky aplikaci DAILY BUSINESS UP. Společnost Iveco pomáhá svým klientům rozvíjet podnikání prostřednictvím financování přizpůsobeného potřebám vozidel Daily Euro 6, jako je Daylease – nabídkový balíček, který zahrnuje smlouvu o koupi, údržbě a opravách vozidel a finanční balíček s měsíčními splátkami.


Nová Daily Euro 6: Podnikatelský instinkt pro odvětví dopravy
Daily Euro 6 je nejnovější přírůstek modelové řady s dlouhou historií jako průkopník v oblasti lehkých užitkových vozidel a reputací z hlediska inovací, odolnosti a vysoké spokojenosti zákazníků. Díky svému podnikatelskému instinktu se naučil, jak předvídat potřeby dopravních firem. Pierre Lahutte na závěr řekl: "Od představení prvního modelu Daily jsme prodali více než 2,8 milionu těchto vozidel. Naším cílem je s novou Daily Euro 6 toto číslo ještě zvýšit. Doposud nejlepší model Daily dokáže ještě víc."

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!