Dozorčí rada jmenovala Joachima Dreese generálním ředitelem (CEO) společnosti MAN Truck & Bus AG

10 dubna 2015, 10:57

Dozorčí rada společnosti MAN Truck & Bus AG jmenovala Joachima Dreese generálním ředitelem (CEO) mnichovského výrobce nákladních a užitkových vozidel. Pan Drees (50) převezme dnem 1. dubna 2015 výkonnou odpovědnost po Andresovi Nielsenovi, který bude v blízké budoucnosti odpovědný za oddělení Business Development v divizi nákladní a užitková vozidla ve společnosti Volkswagen AG. V této souvislosti dozorčí rada také prodloužila do roku 2021 kontrakt padesátiletému Heinzi-Jürgenovi Löwovi, řediteli prodeje a marketingu.

Joachim Drees zastával až doposud místo finančního ředitele společnosti Drees & Sommer AG ve Stuttgartu. Dříve byl partnerem v Britské investiční společnost v Londýně. Po ukončení studia na Stuttgartské univerzitě a na Portlandské státní univerzitě začal pracovat ve společnosti Daimler Truck Group a Mercedes-Benz Trucks. Od první dubna letošního roku bude zastávat místo generálního ředitele společnosti MAN Truck & Bus AG, největší společnosti v rámci MAN Group s ročním obratem okolo 8,4 mld. Eur a 36.500 zaměstnanci.

Andres Nielsen zastával pozici generálního ředitele (CEO) společnosti MAN Truck & Bus AG od prvního září roku 2012. Prvního dubna 2015 přejde do Volkswagen AG, mateřské společnosti MAN Group, kde převezme zodpovědnost za vybudování oddělení Business Development v rámci divize nákladní a užitková vozidla. V této roli bude přímo podřízený Andreasi Renschlerovi, členu výkonné rady společnosti Volkswagen AG zodpovědnému za nákladní a užitková vozidla. Dozorčí rada děkuje Andreasi Nielsenovi za jeho excelentní práci ve společnosti MAN. Andres Nielsen nyní může uplatnit své letité zkušenosti z automobilového průmyslu, segmentu nákladní a užitková vozidla, v nové pozici. "Dozorčí rada mu přeje úspěch", říká Rupert Stadler, předseda dozorčí rady a generální ředitel AUDI AG a člen představenstva Volkswagen AG.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!