Scania převzala ocenění Truck of the Year 2010 za novou R-sérii

1 února 2010, 0:00

„Prostřednictvím nové R-série Scania dodala nejmodernější nákladní vozidlo, které představuje nové trendy v souvislosti se spotřebou paliva, jízdními vlastnostmi a celkovou efektivitou," řekl předseda poroty Gianenrico Griffini, když ve výzkumném a vývojovém centru společnosti v Södertälje ve Švédsku slavnostně předával Scanii prestižní mezinárodní ocenění Truck of the Year 2010.

Předseda komise, pan Gianenrico Griffini (vpravo) předal mezinárodní cenu Truck of the Year 2010 panu Hasse Johanssonovi, řediteli oddělení pro výzkum a vývoj ve Scanii (2001-2009)

Mezinárodní ocenění Truck of the Year se uděluje každoročně modelu nákladního vozidla, který nejvíce přispěje k efektivitě silniční dopravy. Ocenění, které bylo poprvé uděleno v roce 1977, je nejprestižnějším oceněním ve světě nákladní autodopravy. Porota se skládá z předních novinářů z 22 evropských zemí působících v oblasti užitkových vozidel.

Scania nová R-série, která byla představena veřejnosti v září 2009, byla velmi dobře přijata v odvětví nákladní přepravy. Kromě titulu Truck of the Year 2010 vyhrál například model Scania R 480se značným bodovým rozdílem v rozsáhlém porovnávacím 1000-bodovém testu, který organizoval německý odborný tisk zabývající se užitkovými vozidly. Výsledky tohoto testu byly nedávno zveřejněny v několika evropských odborných časopisech.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!