Trost: Školení – Brzdové systémy

9 ledna 2014, 17:44

V průběhu podzimu proběhla série na sebe navazujících školení zaměřených na brzdové systémy nákladních vozidel. Účastníci si nejprve zopakovali základy problematiky a především si ucelili přehled o brzdových systémech, aby měli všichni přítomní do navazujících školení stejný základ informací.

V následujících školících dnech byly probírány brzdové soustavy tahačů i přípojných vozidel, kde se posluchači seznámili s technickým provedením jednotlivých systémů, ale i s úskalími a nebezpečím, která mohou nastat při špatně nastaveném brzdovém systému soupravy. Poslední, nejpokročilejší školení bylo zaměřené na diagnostiku brzd za použití multibrandové diagnostiky Texa Truck, kterou řada našich zákazníků disponuje. Během této série školení se tak účastníci dozvěděli o brzdových systémech vše od základních schémat, přes specifika brzdových soustav jednotlivých výrobců, jejich možné problémy a řešení závad, až po diagnostiku brzdové soustavy.

Školitel pan Haring je uznávaný odborník v této oblasti s velkým rozhledem a zkušenostmi napříč touto problematikou, díky tomu nebylo školení zaměřeno na jednu značku brzdových producentů, jak tomu bývá zvykem, ale účastníci se měli možnost podrobně seznámit s brzdami Wabco, Knorr i Haldex.

Pro velký ohlas Trost plánuje pro rok 2014 další školení týkající se segmentu nákladních vozidel, o kterých budete včas informováni.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!