Goodyear slaví deset let působení v evropském šampionátu závodů tahačů

14 května 2014, 13:32

Společnost Goodyear vstupuje do desátého roku v pozici dodavatele nákladních závodních pneumatik pro mistrovství Evropy v závodech tahačů Mezinárodní automobilové asociace FIA. První závod sezóny se uskuteční 24. května na okruhu v italském Misanu. Společnost Goodyear bude také v tomto roce dodávat všem týmům nákladní závodní pneumatiky o rozměru 315/70R22.5 v celé sérii devíti závodů.

Nákladní závodní pneumatiky Goodyear jsou jedinými pneumatikami, které schválila Mezinárodní automobilová federace FIA pro využívání při mistrovství Evropy v závodech tahačů. Tahač váží minimálně 5,5 tuny a závodí při rychlostech dosahujících až 160 km/h, takže pneumatiky hrají zásadní roli. Dodávané nákladní závodní pneumatiky Goodyear byly speciálně navrženy, vyvinuty a zkonstruovány tak, aby poskytovaly nejlepší možný výkon v těchto extrémních podmínkách.  Truck Race Organisation (TRO) organizující mistrovství Evropy závodních tahačů pro Mezinárodní automobilovou federaci (FIA) bude při každém závodě poskytovat pneumatiky a podporu všem závodníkům šampionátu.

„Jsme potěšeni, že můžeme oslavit desáté výročí jako dodavatel nákladních závodních pneumatik pro mistrovství Evropy v závodech tahačů. Je to pro nás skvělá příležitost, abychom ukázali vynikající kvalitu našich pneumatik v extrémních podmínkách a předvedli, jak inovace, jako je např. RFID, vyvinuté pro závody vedou postupně k novým technologiím využívaným u standardních nákladních pneumatik”, říká Boris Stevanovic, marketingový ředitel divize nákladních pneumatik, Goodyear Dunlop EMEA. Závodní nákladní pneumatiky Goodyear určené pro tuto sezónu nenabízejí týmům pouze skvělý výkon, ale také splňují novou normu ECE R117 pro nákladní pneumatiky s přísnějšími hodnotami pro valivý odpor a vnější hluk.

Detailní informace o všech závodnících pro ročník 2014 budou ještě potvrzeny, nicméně již nyní je jisté, že následující sezóna opět slibuje vzrušující závody plné kontaktů a dramatických momentů.  Po zkušenostech z minulých dvou let lze i letos očekávat, že se o mistrovský titul bude bojovat až do posledního závodu.

Závody Mistrovství Evropy závodních tahačů v roce 2014 jsou:
   • květen 24. – 25. – Misano Adriatico – Itálie
   • červen 7. – 8. – Navarra – Španělsko
   • červen 21.  – 22. – Nogaro – Francie
   • červenec 4. – 6. – Red Bull Ring – Rakousko
   • červenec 18. – 20. – Nürburgring – Německo
   • srpen 30. – 31. – Most – Česká republika
   • září 20. – 21. – Zolder – Belgie
   • říjen 4. – 5. – Jarama – Španělsko
   • říjen 11. – 12. – Le Mans – Francie

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!