Vyspělá moderní technologie Beyond All-Steel Radial rozšiřuje své využití: nové speciální pneumatiky pro manipulační techniku a

24 listopadu 2011, 0:00

Unikátní technologie Beyond All-Steel Radial vyvinutá společností Nokian Heavy Tyres rozšiřuje svou působnost na nové oblasti využití. Vysoce odolná pneumatika Nokian HTS Straddle, která byla jako první vyrobena s užitím této technologie, bude nyní k dispozici v novém rozměru 480/95R25.

Na podzim tohoto roku bude na trh uvedena rovněž další novinka využívající technologie Beyond All-Steel Radial – pneumatika s rozměrem 18.00R25 speciálně určená pro důlní stroje.

Technologie Beyond All-Steel Radial představuje jedinečnou kombinaci ideálních vlastností diagonální a radiální konstrukce: výjimečnou stabilitu, vynikající odolnost a nízký valivý odpor. Tato nejvyspělejší technologie je založena na extrémně odolných a spolehlivých materiálech a účinných konstrukčních řešeních. Pro provozovatele stroje tak představuje maximální efektivitu práce a stoprocentní spolehlivost, stejně jako nižší náklady na palivo. Nová technologie rovněž zvyšuje jízdní komfort a bezpečnost.

„Nová technologie Beyond All-Steel Radial nabízí díky svým unikátním konstrukčním řešením a zdokonaleným vlastnostem četné výhody, jako jsou komfortnější a rychlejší reakce na terénní nerovnosti, vynikající stabilita a odolnost a v neposlední řadě i nízký valivý odpor. V budoucnosti bude technologie Beyond All-Steel Radial aktivně využívána u pneumatik s rozličným užitím: pro manipulační techniku, tunelovací a důlní stroje a stavební stroje,“ říká Martti Päivinen, vývojový manažer produktů Nokian Heavy Tyres.

Nová pneumatika Nokian HTS Straddle pro portálové jeřáby
První pneumatika, u které byla využita tato revoluční technologie, byla Nokian HTS Straddle, pneumatika s vynikající nosností a jízdní stabilitou pro portálové jeřáby. Nyní se k této produktové řadě přidává nový rozměr 480/95R25.

Pneumatika Nokian HTS Straddle zajišťuje prémiovou odolnost pro práci portálových jeřábů v přístavech, kontejnerových terminálech a skladištích. Tato speciální pneumatika kombinuje vysokou nosnost, požadovanou provozovateli, s výjimečným jízdním komfortem, upřednostňovaným obsluhou strojů.

Pneumatika Nokian HTS Straddle se díky svým revolučním konstrukčním řešením zcela odlišuje od tradičních pneumatik určených pro práci v přístavu. Vícevrstvá, nadstandardně odolná textilní konstrukce zaručuje stabilitu portálového jeřábu i při vyšších rychlostech. Pneumatika Nokian HTS Straddle je spolehlivá nejen na rovném, ale zároveň na nerovném nebo hrubém povrchu. Pneumatika vyniká bezkonkurenčním hodinovým výkonem, a to celoročně, tedy za každého počasí a v rozličných podmínkách užití. Výsledky testů dokazují, že odolnost pneumatiky Nokian HTS Straddle je absolutní jedničkou na trhu.

Speciální pneumatika s nízkým valivým odporem a energetickou úsporností je ideální volbou pro činnosti, které vyžadují stoprocentní přilnavost. Je spolehlivá i v náročných zimních podmínkách, které vyžadují maximální míru přilnavosti.

Rozměry:
480/95R25 NOVINKA
16.00R25

Technologie Beyond All-Steel Radial ve srovnání s technologií All-Steel:

Větší stabilita
* Větší stabilita a jízdní komfort
* Efektivnější reakce na terénní nerovnosti díky tlumiči nárazů

Vyšší efektivita práce
* Nižší valivý odpor představuje nižší spotřebu paliva a menší množství škodlivých emisí
* Nižší míra zahřívání zpomaluje opotřebení i v náročných podmínkách

Větší bezpečnost
* Přesnější reakce na řízení zaručují větší spolehlivost
* Robustní a odolná konstrukce snižuje riziko průpichu či průrazu

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!