Nová nákladní pneumatika Bridgestone R249II EVO Ecopia pro vodící nápravy

12 února 2014, 15:45

Bridgestone představil novou nákladní pneumatiku R249II EVO Ecopia pro vodící nápravy, která má delší životnost než dosavadní pneumatiky při ještě nižších nákladech na kilometr.

Pneumatika R249II EVO Ecopia se dodává v rozměru 315/60 R 22,5 a byla navržena s cílem výrazně omezit nerovnoměrné opotřebení, a značně tak prodloužit životnost*. Zároveň byl snížen valivý odpor, což umožňuje vozovým parkům snížit spotřebu paliva.

Delší životnost
Nové technologie rovnoměrně rozkládají síly, působící při akceleraci a brzdění na pneumatiku, čímž výrazně snižují nepravidelné opotřebení. Optimalizované pnutí kostry a nárazníkových pásů omezuje opotřebení žeber v ramenní oblasti. V důsledku toho je prodloužena životnost pneumatiky a vozidlo s ní může ujet výrazně více kilometrů.

Pneumatika R249II EVO Ecopia kromě toho používá nejmodernější směsi NanoPro-Tech, které snižují vnitřní tření. V důsledku toho nedochází při odvalování pneumatiky ke ztrátám energie ve svrchní vrstvě směsi. Novinka tak přidává ke své výjimečné úrovni životnosti a odolnosti také hospodárnost bez kompromisů.

Vyšší nosnost
Pneumatika R249II EVO Ecopia je jako součást řady inovativních pneumatik EVO vybavena speciální technologií ovinutí patního lana „Turn-in-Ply Bead“, která zvyšuje odolnost a pevnost patky. To zvyšuje robustnost pneumatiky a umožňuje přepravu těžších nákladů.

„Vozové parky potřebují pneumatiku s větší odolností, která jim rovněž ušetří maximální možné množství paliva. A to je přesně to, co jim pneumatika R249II EVO Ecopia nabízí,“ říká Harald Van Ooteghem, vedoucí marketingového plánování pro užitkové pneumatiky ve společnosti Bridgestone Europe.

Pneumatika R249II EVO Ecopia s rozměrem 315/60 R 22,5 je nyní k dispozici na trzích náhradní spotřeby a originální výbavy.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!