Bridgestone předvede nový monitorovací systém TPMS na akci eSafety Challenge 2011

30 května 2011, 0:00

Bridgestone představí a předvede svůj nový systém sledování tlaku vzduchu v pneumatikách TPMS (Tyre Pressure Monitoring System) pro užitková vozidla 31. května na akci eSafety Challenge 2011 nedaleko Vídně.

Patentovaný systém je vybaven ventilem s vestavěným rádiovým vysílačem, který se jednoduše našroubuje na dřík ventilu pneumatiky. Díky extrémně nízké spotřebě energie se podařilo výrazně zmenšit rozměry v porovnání s konvenčními senzory TPMS. Předvedena bude rovněž varianta pro osobní vozy, která je integrována do ventilu se západkou.

Nový systém TPMS vysílá každé 4 sekundy data o tlaku vzduchu v pneumatice a teplotě včetně unikátního identifikačního čísla. Pracovníci zajišťující údržbu vozidel získávají díky tomu kompletní informace o stavu tlaku v pneumatikách v celé flotile vozidel. Kontrolní technici si mohou načíst veškerá data pomocí mobilních zařízení nebo pomocí inovativních průjezdových bran, které umožňují provádět okamžité kroky k nápravě nežádoucího stavu.

„Kromě zvýšení bezpečnosti silniční dopravy přispívá tento systém ke snižování provozních nákladů, neboť zabraňuje zvýšení spotřeby paliva a rychlejšímu opotřebení pneumatik v důsledku dokonce i malé ztráty tlaku v pneumatikách,“ prohlásil Neil Purves ze společnosti Bridgestone Europe.

Bridgestone bude nabízet nový systém TPMS od druhé poloviny 2011 všem provozovatelům nákladních vozidel, kteří mají uzavřenou servisní smlouvu Bridgestone Total Fleet Management.

Akce eSafety Challenge propaguje vyspělé bezpečnostní technologie pro automobily a vyzdvihuje jejich potenciál pro snižování počtu obětí dopravních nehod. Na financování akce, jejíž součástí jsou ukázkové jízdy v podání známých jezdců, konference, expozice a expertní panely, se podílí Nadace FIA, Evropská komise a mezinárodní nezisková organizace eSafetyAware.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!