Sezóna Evropských závodů trucků začíná na pneumatikách Goodyear

26 května 2011, 0:00

V prvním závodě roku 2011 FIA Evropského šampionátu trucků, který se jel na okruhu Donington Park ve střední Anglii, se dostal do čela Markus Oestreich na vozidle MKR Renault obutém pneumatikami Goodyear.

Šestačtyřicetiletý Němec, který se minulý rok ve světovém poháru umístil na čtvrtém místě, zvítězil ve dvou ze čtyř závodů a v dalším dojel třetí, což mu přineslo 51 bodů. Loňský vítěz, Španěl Antonio Albacete, jedoucí na vozidle MAN, je na třetím místě s 37 body. Druhý se umístil Němec Uwe Nittel, jedoucí na vozidle MAN, který získal 39 bodů.

Společnost Goodyear dostává svému závazku vůči sportu, který k závodním okruhům přitahuje více než 150.000 návštěvníků z celé Evropy a k televizním obrazovkám přes 80 milinonů diváků z celého světa, tím, že dodává pneumatiky všem 24 závodním truckům účastnícím se letošního seriálu závodů. Mimo to, že zásobuje všechny týmy svými speciálně navrženými a zkonstruovanými pneumatikami Truck Racing, společnost Goodyear poskytuje také technickou podporu FIA během všech deseti závodů.

Renault odráží útok vozu MAN

Po dobu šampionátu Evropských závodů trucků FIA zajišťuje dodávku a údržbu pneumatik TRO (Truck Racing Organisation). Trucky a tahače TRO se zúčastní všech závodů a v dějišti každého závodu bude v padoku vyhrazen prostor pro servis pneumatik.
V průběhu letošních závodů budou úplně poprvé všechny pneumatiky obsahovat RFID čipy, které zajistí systematické elektronické monitorování přůběhu závodu.

Mezi vozidly, jež se účastní závodů, budou také týmy podporované výrobci MAN a Renault. MAN podpoří až pět týmů a Renault se účastní s třemi továrními trucky.

Pneumatiky Goodyear Truck Racing jsou speciálně navrženy, vyvinuty a vyrobeny tak, aby účastníkům závodů trucků nabídly maximální výkon. Mají rozměr 315/70R22.5 a jsou vybaveny kostrami Goodyear Max Technology. Běhounová směs je navržena tak, aby odváděla nadbytečné teplo a nabídla optimální výkon v závodních podmínkách. Kromě toho pneumatiky ochraňuje specifické složení materiálů, které zabraňuje náhodnému poškození a výraznějšímu opotřebení. Specifikace pneumatik zajišťuje bezpečný výkon až 170 km/h u vozidla o hmotnosti 6500 kg.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!