Hankook pneumatika Vantra LT: energeticky účinná, bezpečná a mimořádně odolná

9 května 2013, 20:53

Hankook Tire rozšiřuje svoji nabídku produktů pro užitková a přepravní vozidla o novou pneumatiku Hankook Vantra LT. Nová pneumatika pro nízko-hmotnostní nákladní vozidla je výsledkem vývoje zaměřeného na vysoké požadavky ohledně vozidel na přepravu osob a zboží v regionální dopravě. Odolnost, účinnost spotřeby paliva a počet ujetých kilometrů hrály hlavní roli při vývoji, jakož i jízdní vlastnosti, týkající se bezpečnosti a brzdění na krátké vzdálenosti, společně s vynikajícím výkonem na mokré vozovce. Nová pneumatiku Vantra LT je nyní dodávána ve 34 rozměrech.

Časté popojíždění v dopravních zácpách klade speciální požadavky především na pneumatiky: dlouhá životnost s vysokým stupněm rentability za účelem maximálního navýšení počtu ujetých kilometrů, jakož i odolnost proti externím účinkům, jsou důležité, zatímco intenzita bezpečnosti hraje také klíčovou roli. Inovativní designové funkce pneumatiky Hankook Vantra LT, mezi které patří ochranný štít bočnice a optimalizované umístění drážek s technologií odolné kontaktní plochy běhounu, umožňují vyšší výkon a zajišťují bezpečnost při vysoké rychlosti a současně nižší opotřebení běhounu a vyšší počet ujetých kilometrů až o 13 procent v porovnání s předchozím produktem. Kromě toho 3 střední drážky a 3D postranní drážky umožňují rychlý odvod vody za účelem snížení aquaplaningu a zaručují vynikající výkon na mokré vozovce a dokonce i za chladného počasí.

Stopa pneumatiky Hankook Vantra LT je vytvořena za účelem zdokonalení životnosti a to aplikací technologie kontaktních ploch ve čtyřhranném tvaru, která umožňuje optimalizované umístění drážek a zvýšení stability ve vnějších částech stopy pneumatiky na vozovce. V kombinaci s inovativní zesílenou strukturou pásu pneumatiky, jejíž součástí je dvojitý ocelový pás, je možné docílit rovnoměrnějšího rozpoložení tlaku, což se projevuje menším opotřebením pneumatiky až o 12 procent. Menší míra deformace pneumatiky se taktéž projevuje v nižším valivém odporu, což se dále projevuje v nižší spotřebě paliva a tím také v užitkovosti finančních nákladů – jedná se o klíčový faktor pro pneumatiky používané při popojíždění v městské dopravě. Dodatečně zesílená ochranná vrstva bočnice poskytuje podporu při prevenci proti poškození bočnice.

Nejen, že inovativní vzor zaručuje vynikající výkon při brzdění na mokré vozovce a účinnou prevenci proti akvaplaningu, ale také nižší spotřebu paliva tím, že se ztráty energie vynaložené při jízdě snižují na minimum. Optimalizovaná tuhost bloků vzorku pneumatiky Vantra LT dále zdokonaluje ovládání pneumatiky při deštivém, suchém, jakož i při chladném počasí, aniž by to bylo na úkor porušení bloků. Klidný chod pneumatiky, její ovládání a komfort během celé jízdy jsou také znatelně dokonalejší.

„Kvalita a vedoucí pozice v oblastitechnologie, aplikované na všechny produktové kategorie, jsou klíčovým a hlavním tématem společnosti Hankook. S produktem Vantra LT se zaměřujeme na specifické požadavky našich cílových zákazníků, kteří mají zájem právě o pneumatiku s konstantním výkonem a stupněm bezpečnosti po celou dobu životnosti a která současně poskytuje podporu při úspoře vynaložených prostředků, jakož i ochranu životního prostředí.“, vysvětluje Jin-Wook Choi, president společnosti Hankook Tire a CEO pro Evropu.

Technické vlastnosti produktu Vantra LT

Dezén s nižší hlučností
Optimalizované centrální žebro

Optimalizovaná vnitřní struktura zajišťuje trvanlivost a bezpečnost -> Zesílená struktura pásu a dvojitý ocelový pás pneumatiky Vantra LT zajišťují její trvalý výkon. V kombinaci se speciální výplní okraje pneumatiky pro dokonalejší pevnost a přilnavost k ráfku dochází k zdokonalení také výkonu při manipulaci. Ochranná vrstva bočnice poskytuje prevenci před jejím poškozením při nízkém tlaku pneumatiky.

Boční ochranný štít
Zabrání poškození bočnice od obrubníku při podhuštěné pneumatice.

Optimalizované bloky dezénu
Snižují opotřebení a zvyšují výkon při brzdění na suchu.

Nižší stupeň opotřebení, nižší spotřeba paliva a vyšší počet ujetých kilometrů -> Aplikací optimální struktury s inovativní technologií složení dochází ke snížení opotřebení až o 12% v porovnání s běžnou pneumatikou. Kromě toho umožňuje optimalizovaný profil kostry snížení spotřeby paliva až o 13% a snižování energetických ztrát během jízdy.

Bezpečnost
Zvýšená bezpečnost díky lepšímu brzdění na mokru. VANTRA LT má ve srovnání s běžnými produkty kratší brzdnou dráhu o 2-9%. Tři kanálové široké drážky v kombinaci s 3D laterálními drážkami snižují riziko aquaplaningu, zajišťují vyšší výkon a bezpečnost při vysoké rychlosti, jakož i vyšší výkon na mokré vozovce a při chladném počasí, aniž by to bylo na úkor pevnosti bloku. Inovativní nové rovné drážky pneumatiky Vantra LT poskytují dokonalejší výkon při aquaplaningu až o 14% s lepším odvodem vody.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!