Nové pneumatiky Bridgestone ECOPIA pro nákladní vozidla ušetří

29 června 2012, 0:00

Bridgestone vystavil na mezinárodním veletrhu pneumatik Reifen 2012 v Essenu v evropské premiéře nové pneumatiky ECOPIA H-STEER 001 a ECOPIA H-DRIVE 001 (rozměr 315/70 R 22,5), které jsou nejekologičtějšími a nejekonomičtějšími pneumatikami pro nákladní vozidla vyvinutými společností Bridgestone.

Obě prémiové pneumatiky ECOPIA pro dálkovou dopravu byly speciálně navrženy pro pokrokové provozovatele vozových parků, kteří důsledně sledují spotřebu paliva. Nové pneumatiky mají radikálně snížený valivý odpor, spotřebu paliva a dopady na životní prostředí a zároveň si zachovávají celkovou úroveň provozních vlastností a bezpečnosti.

Pneumatiky ECOPIA H-STEER 001 a ECOPIA H-DRIVE 001 využívají exkluzivní směs Bridgestone NanoPro-Tech™, která při odvalování pneumatiky omezuje energetické ztráty ve vrchní vrstvě. Nižší energetické ztráty znamenají menší valivý odpor bez kompromisů v oblasti ostatních provozních vlastností pneumatiky, jako je trakce, přilnavost na mokru a životnost.

Snížení spotřeby paliva o 4,4 %
Nezávislé praktické testy* ukazují, že pneumatiky ECOPIA H-STEER 001 a ECOPIA H-DRIVE 001 mají o 18,9%, resp. 26,5% nižší valivý odpor v porovnání se současnou řadou pneumatik ECOPIA, což v praxi znamená snížení spotřeby paliva o 4,4%. Palivo tvoří cca 25% celkových nákladů v dálkové dopravě.

„Kromě vynikajících výsledků nezávislých testů jsme zaznamenali velmi pozitivní reakce zákazníků na nové pneumatiky ECOPIA,“ říká Harald Van Ooteghem, vedoucí marketingového plánování ve společnosti Bridgestone Europe.

Bridgestone zahájil v roce 2011 dodávky pneumatik ECOPIA H-STEER 001 a ECOPIA H-DRIVE 001 předním výrobcům nákladních vozidel a další odběratelé budou následovat v průběhu roku 2012. Bridgestone prodává tyto pneumatiky v omezeném rozsahu
také vybraným zákazníkům, aby od nich získal zpětnou vazbu před oficiálním uvedením rozšířené řady pneumatik s větším počtem rozměrů v roce 2013.

 

 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!