Otevření nového logistického centra bilstein group v Německu

24 listopadu 2021, 12:16

Dne 27. října 2021, necelé dva roky po zahájení výstavby, starostka Karin Welge a jednatelé skupiny Jan Siekermann a Karsten Schüßler-Bilstein slavnostně otevřeli nové logistické centrum bilstein group v Gelsenkirchenu. Tento komplex je druhým hlavním logistickým místem bilstein group v Německu.

Otevření nového logistického centra bilstein group
Foto: Uwe Jesiorkowski

Nové logistické centrum známého výrobce a dodavatele náhradních dílů značek febi, SWAG a Blue Print pro osobní a nákladní automobily má rozlohu 45.000 m2 a je vybaveno vysoce automatizovanými logistickými procesy. To umožňuje průběžnou expedici velkého množství zboží a současné naskladňování a pohyb zboží ve větším množství ve srovnání s běžným skladem. Od poloviny roku 2022 odtud bude bilstein group dodávat díly pro osobní a užitková vozidla do celého světa.

 

Během zkušebního provozu, který je naplánován na jaro příštího roku, se bude konfigurovat a testovat logistický software. Do té doby bude přijato přibližně 200 nových zaměstnanců, od skladníků a kancelářských pracovníků až po IT specialisty a mechatroniky. Do konce příštího roku se počet zaměstnanců může zvýšit až na 400.

„Díky zahájení činnosti nového logistického centra vznikne v této lokalitě řada důležitých pracovních míst, jejichž počet se v budoucnu zdvojnásobí. V regionu se jedná o jednu z největších investic za poslední roky, takže bilstein group vítáme o to více,” řekla Karin Welge, starostka města Gelsenkirchen.

„Při pohledu na rozsah nového projektu v hodnotě 120 milionů eur musíme přiznat, že se jedná o největší jednorázovou investici v historii naší společnosti. Zároveň to však přineslo mnoho problémů, především kvůli pandemickým omezením. Jsem proto obzvláště potěšen včasným dokončením stavebních prací. Nyní se těším na plné zahájení provozu nového logistického centra,” řekl Jan Siekermann, generální ředitel skupiny.

Logistické centrum je moderní nejen z technického hlediska, ale také z hlediska udržitelnosti. Nová budova vyžaduje o 45 % méně energie ve srovnání s podobnými stavbami. Kromě toho zde byl instalován systém fotovoltaických panelů o rozloze téměř 6.000 m2 a střecha je pokryta 15.000 m2 zeleně.

„Použitá logistická koncepce nám umožňuje zpracovávat objednávky a distribuovat náhradní díly s co nejnižšími energetickými nároky,“ dodal Siekermann.

V roce 2017 získala firma bilstein group v Gelsenkirchenu areál o rozloze 200.000 metrů čtverečních. Stavba rozdělená do dvou fází umožnila zdvojnásobit stávající logistickou plochu.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!