Start & Drive Excellence Predict: Krok napřed v údržbě

, 20 ledna 2020, 8:36

Renault Trucks uvádí na trh službu prediktivní údržby Start & Drive Excellence Predict, kterou po uplynulé dva roky testoval ve dvanácti zemích. Tato služba umožňuje optimalizovat provozuschopnost vozidel a tím zvyšovat produktivitu zákazníků.

Start & Drive Excellence Predict

Reagovat dříve, než dojde k poruše, přinášet zákazníkům větší klid a zajistit provozuschopnost jejich vozového parku – to je cílem služby o údržbě Start & Drive Excellence Predict, která snižuje riziko neplánovaných odstávek.

Služba Start & Drive Excellence Predict je založena na důkladně spravovaném servisním plánu a analýze technických údajů vozidla, které jsou získávány v reálném čase díky jeho online sledování.

Optimalizovaný a dynamický plán údržby

Pro zachování dobrého výkonu vozidla nabízí Renault Trucks na míru šitý servisní program přizpůsobený konkrétnímu použití každého vozidla.

Pro naprostý klid zákazníka a okamžité snížení nákladů se příslušný servis Renault Trucks postará o plánování a provedení údržby vozidla, stejně tak jako o administrativu s tím spojenou.

Díky možnosti online sledování vozidla a informacím, které jsou získávány v reálném čase o najetých kilometrech, motohodinách a spotřebě paliva, lze operace údržby pečlivě plánovat a jednou týdně aktualizovat.

Sledování stavu opotřebení dílů

Neplánovaná údržba bývá často nákladnější a vyžaduje delší odstávku vozidla. Díky servisní službě Start & Drive Excellence Predict dostává příslušný servis Renault Trucks aktuální informace o stavu opotřebení klíčových dílů vozidla každé tři dny (vložka vysoušeče vzduchu, brzdové destičky, brzdové kotouče, přítlačný kotouč spojky, akumulátory).

Stav opotřebení dílů je tedy sledován a analyzován a v případě zjištění abnormálního nebo předčasného opotřebení servis neprodleně kontaktuje zákazníka.

Prevence odstávek

Ve chvíli, kdy zákazník uzavře smlouvu Start & Drive Excellence Predict, jsou chybové kódy klíčových komponentů jeho vozidla průběžně shromažďovány a analyzovány platformou pro monitorování dat v belgickém Gentu. Díky připojeným senzorům je monitorováno 80% klíčových komponentů, jejichž opotřebení nebo porucha může vést k odstávce vozidla (kromě návěsu a pneumatik). Pokud je zjištěna anomálie, monitorovací platforma neprodleně informuje příslušný servis, který kontaktuje svého zákazníka a doporučí mu návštěvu servisu, čímž lze eliminovat riziko poruchy.

Servis současně ověří, zda jsou na vozidle naplánovány případné další servisní operace, aby optimalizoval jeho odstávku.

Tato nabídka služby prediktivní údržby je výsledkem projektu, který Renault Trucks v pilotní fázi testoval od konce roku 2017 ve Francii a České republice s cílem využít odborných znalostí a hustého pokrytí své servisní sítě. V roce 2019 Renault Trucks představil tuto službu v dalších dvanácti evropských zemích. V současné době pokrývá Start & Drive Excellence Predict téměř 10.000 vozidel.

Nabídka prediktivní údržby je platná pro vozidla modelové řady T a T High. V průběhu roku 2020 bude rozšířena i pro modelové řady C a K.

Start & Drive Excellence Predict je součástí kompletní nabídky služeb o údržbě Renault Trucks: Start & Drive Reference, Start & Drive Performance nebo Endurance pro vozidla starší 5 let.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!