Počet útoků na dopravce roste drastickým tempem

10 dubna 2019, 16:15

Mezinárodní asociace TAPA (Transported Asset Protection Association), zabývající se bezpečností transportu, předpovídá, že rok 2019 bude rekordní, pokud jde o počet útoků na dopravce v Evropě, Africe a na Středním východě.

Náprava kamionu

Tyto závěry jsou založeny především na rostoucím počtu incidentů hlášených TAPA v lednu a únoru tohoto roku. Počátkem roku 2018 se počet krádeží a přepadení v branži TSL snížil (ve srovnání s předchozím rokem), avšak v druhé polovině roku začal intenzivně růst – a tento velmi nebezpečný trend pokračuje dodnes.

Data zveřejněná společností TAPA za první dva měsíce roku 2019 jsou zničující: v lednu se počet loupeží zvýšil o 68,7 % (ve srovnání se stejným obdobím předchozího roku) a v únoru o 77 % (ve srovnání s únorem 2018). Ztráty dopravců pouze za únor dosáhly výše 9.088.350 EUR (údaje na základě 210 případů oznámených společnosti TAPA v tomto období) – nárůst o přibližně 38 % ve srovnání se 6,5 miliony EUR zaznamenanými ve stejném měsíci roku 2018.

– Podle údajů Evropské unie utrpí v důsledku krádeží výrobků a rostoucího rizika v dopravě v rámci dodavatelského řetězce evropští podnikatelé ztráty ve výši více než 8,2 miliardy EUR ročně. Minulý rok to bylo téměř 10 miliard – říká Marcin Lewicki, generální ředitel a zakladatel firmy Sternkraft.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!