Světový rekord: Valtra bez řidiče a pneumatiky Nokian

22 srpna 2018, 13:34

Nokian Tyres a Valtra dosáhly v březnu 2018 světového rekordu v odstraňování sněhu pomocí autonomního traktoru. Samořízený traktor Valtra T254 Versu vybavený pneumatikami Nokian Hakkapeliitta TRI odklidil sníh na uzavřené silnici v jižním Finsku v rychlosti 73,171 km/h.

Traktor Valtra T254 Versu, který získal titul Traktor roku 2018, je mezi poskytovateli zemědělských služeb a zemědělci velice oblíbený pro své všestranné užití, jakým jsou práce v zemědělství nebo v lese i stavební činnost ve městech. Standardní verze traktoru Valtra T254 Versu je vybavena inovativním uživatelským rozhraním SmartTouch, které sice nebylo nezbytné pro dosažení rychlostního rekordu, ale provozovatelé traktorů jej velice oceňují pro jeho intuitivnost.

Rychlostní rekord byl vytvořen v bezpečných podmínkách a za účasti výzkumných týmů společnosti Nokian Tyres a Valtra. Zájem o autonomní technologie roste napříč mnoha odvětvími, včetně logistiky, silničních strojů i zemědělství. Údaje získané z rychlostního rekordu představují cenná data pro budoucí výzkum autonomních technologií.

Překročení běžné rychlosti traktorů s čelní radlicí a na kluzkém povrchu klade vysoké nároky jak na traktor, tak na pneumatiky. Běhoun s dezénovými bloky pneumatik Nokian Hakkapeliitta TRI byl speciálně navržen tak, aby poskytoval stabilitu na zledovatělém
a zasněženém povrchu.

Jedná se o druhý světový rekord, kterého Nokian Tyres a Valtra docílily v podmínkách pod bodem mrazu. V roce 2015 se tito dva finští výrobci spojili s rallye legendou Juhou Kankkunenem a vytvořili rychlostní rekord, když traktor Valtra T234 Versu vybavený pneumatikami Nokian Hakkapeliitta TRI dosáhl při jízdě na ledu rychlosti 130,165 km/h.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!