Vyzkoušejte trenažér ZETOR v Národním zemědělském muzeu

6 února 2018, 17:16

Kdo si někdy nepřál vyzkoušet si, jaké to je řídit traktor? Nyní si může každý své přání splnit v Národním zemědělském muzeu v Praze. Pro veřejnost zde sestavili první trenažér traktoru, který dokáže simulovat nejen jízdu a práci se strojem.

trenažer zetor

Do Národního zemědělského muzea v Praze přibyl nový stálý exponát – traktorový simulátor modelu ZETOR MAJOR 80. Stroj je schopný simulovat jízdu ve městě i na poli, za traktorem je pak umístěn nakladač v podobě ramene bagru, se kterým lze nabírat a vyklápět připravený písek. Návštěvníci muzea mohou společně s trenažerem obdivovat i vystavené historické stroje. Na ploše přes 500 m2 si veřejnost může prohlédnout na dvacet typů traktorů tuzemských i zahraničních značek z období od roku 1917 do roku 1953.

„Národní zemědělské muzeum zábavnou formou přibližuje široké veřejnosti význam zemědělství a jeho nepostradatelný přínos v celé naší historii. ZETOR doma i v zahraničí už více než 70 let pomáhá farmářům v jejich nelehké práci. Vážíme si spolupráce s muzeem a děkujeme jim za prostor, který naší značce ve své expozici věnují,“ říká Lukáš Krejčíř, ředitel Finančního úseku ZETOR TRACTORS a.s.

„Traktory ZETOR jsou neodmyslitelně spjaty s českým zemědělstvím a jsme rádi, že právě firma ZETOR TRACTORS a.s. nám pomohla takto atraktivně doplnit expozici nazvanou Jede traktor. Vymyslet a realizovat traktorový simulátor byla výzva a díky skvělé spolupráci se ZETOR TRACTORS a.s., ochotě a vstřícné komunikaci se ji podařilo uskutečnit,“ říká Jiří Houdek, náměstek generálního ředitele Národního zemědělského muzea.

Traktorový simulátor je na území ČR ojedinělou atrakcí. Ve spolupráci se ZETOREM a dalšími partnery se od nynějška nachází právě v Národním zemědělském muzeu v Praze na Letné v expozici Jede traktor.

Traktoroví a zemědělští nadšenci mohou zavítat také do ZETOR GALLERY v Brně, kde je k vidění více než 70 let historie domácího výrobce traktorů. Stálá expozice v Brně je doplněna o řadu multimediálních prvků, jako je např. simulátor čelního nakladače apod. Brněnská ZETOR GALLERY chystá navíc tematickou výstavu mapující historii 100 let existence Zbrojovky Brno, kde ZETOR v roce 1946 vznikl. Na výstavní ploše budou od 14. 2. do 20. 4. k vidění nejen traktory, ale i zbraně, psací stroje a automobil z produkce této slavné firmy.

trenažer zetortrenažer zetor

Pro více informací sledujte webové stránky www.zetorgallery.cz.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!