DB Schenker otevřel nový logistický terminál v Chorvatsku

12 listopadu 2014, 8:42

DB Schenker posiluje svou pozici na chorvatském trhu s novým logistickým terminálem v oblasti Rugvica, která se nachází nedaleko Záhřebu.

Kromě skladování a logistiky nabídne logistické centrum zákazníkům celní odbavení, které výrazně ušetří dobu přepravy při importu i exportu. Společnost se do nových prostor nastěhovala na začátku října.

Nový terminál disponuje rozlohou 6.500 m2 pro skladové a logistické operace a 1.000 m2 pro manipulaci se zásilkami na překladišti. Sklad má kapacitu pro více než 12.000 palet s možností navýšení až na 20.000 palet. Přepravu zásilek bude lokálně zajišťovat více než 60 nákladních vozidel, které zajistí dodržení dodací lhůty do 24 hodin po celém Chorvatsku. Terminál je plně integrovaný do evropské sítě DB Schenker, která zahrnuje více než 700 poboček, díky tomu z něj mohou být denně zajišťovány přepravy do okolních zemí.

DB Schenker se brzy stane prvním a jediným poskytovatelem logistických služeb v Chorvatsku s možností celního odbavení celovozových zásilek přímo v novém terminálu. Zákazníci tak budou moci výrazně ušetřit čas v rámci exportu i importu. Celní odbavení těchto zásilek bylo v Chorvatsku doposud poskytováno pouze příslušnými celními úřady. Součástí nového terminálu bude přímo kancelář chorvatské celní správy.

V rámci tohoto projektu je pro DB Schenker hlavní prioritou zajištění bezpečnosti přepravovaného zboží po dobu celého logistického řetězce. Nové logistické centrum proto v příštích měsících obdrží certifikace TAPA a AEO, které jsou na chorvatském trhu výjimkou. Nová pobočka navíc nabízí potenciál pro další růst a rozšíří nabídku pozemních, leteckých i námořních doprav v regionu.

DB Schenker v Chorvatsku zaměstnává 114 lidí na pěti pobočkách. Společnost poskytuje komplexní logistická řešení včetně kamionových, leteckých, námořních a železničních přeprav a celních služeb.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!