DB Schenker uvádí nový produkt pro zrychlení přeprav v Asii

23 dubna 2014, 11:38

Logistická společnost DB Schenker představuje nový přepravní most, který až o týden zrychluje pozemní přepravy v Asii.

Díky nové síti, která propojuje 23 logistických center ve významných městech a příhraničních oblastech, je zajištěn bezproblémový průběh přeprav, které DB Schenker poskytuje ve spolupráci se zkušenými partnerskými společnostmi.

Do našeho nového produktu je zahrnuta především Čína a země skupiny ASEAN, tedy Singapur, Malajsie, Thajsko, Barma, Kambodža, Vietnam a Laos,” popisuje Dr. Thomas Lieb, předseda představenstva DB Schenker Logistics. „Tyto státy patří mezi nejrychleji se rozvíjející ekonomiky světa. Pro další růst je nezbytné umět překonávat hranice a vycházet vstříc přáním našich zákazníků,” dodává.

V předchozích letech v asijských přepravách dominovala námořní doprava, přestože spojení z Penangu v Malajsii do Šanghaje trvá zhruba dva týdny. Letecky je možné tuto vzdálenost realizovat za dva dny, náklady na přepravu jsou však mnohonásobně vyšší. Kamión ujede tuto trasu za méně než týden a v porovnání s leteckou přepravou je cena výrazně nižší. Odborníci DB Schenker navíc zajistí rychlé a bezproblémové celní odbavení na hraničních přechodech.

DB Schenker používá pro pozemní přepravu v Asii speciální návěsy se vzduchovým odpružením, které jsou vhodné i pro citlivé a cenné elektronické zboží. Bezpečnost zásilek je zajišťována pomocí kamer, alarmů, GPS tracking nebo eskorty. Kontrolní střediska jsou v provozu 24 hodin denně 7 dní v týdnu a všechna jsou integrována do globální sítě DB Schenker. Společnost má v asijsko-pacifické oblasti více než 50 let zkušeností a zaměstnává zde na 400 pobočkách ve 20 různých zemích přes 13.000 zaměstnanců.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!