NOSTA Group je díky burze skladových prostor od TimoCom flexibilní

12 března 2014, 16:48

Na koho se obrátit, když potřebujete rychle najít sklad? Ne jakýkoliv, ale sklad v Hamburku, nejlépe v blízkosti přístavu? Přirozeně nejprve obtelefonujete vlastní kontakty, ale co když přesto nenajdete nic vhodného? NOSTA Group z Osnabrücku našla na tento problém to správné řešení – největší evropskou burzu skladových prostor od společnosti TimoCom Soft- und Hardware GmbH.

NOSTA Group podniká v logistice již 36 let a nabízí kompletní paletu služeb – od managementu přeprav až po výrobu individuálních zařízení na přepravu nákladů. Zakázky typu „přeprava šedesáti kontejnerů z hamburského přístavu, paletizace, složení a uskladnění“ jsou ve firmě na denním pořádku. Ale i s dlouholetými zkušenostmi a velmi dobrou sítí kontaktů se může stát, že potřebují-li zajistit sklad ve velmi krátké době, vlastní zdroje nestačí. A přesně v tomto okamžiku nastupují platformy od TimoCom. Zde totiž zaměstnanci společnosti NOSTA najdou nejen náklad, volný vůz nebo přepravce, ale také volné logistické plochy v celé Evropě.

Najít sklad je hračka
„Většina našich kontaktů pronajímá sklady spíše dlouhodobě. My jsme však potřebovali halu takřka ze dne na den a pouze na dva měsíce. Využili jsme tedy burzu skladových prostor od TimoCom. Hned mezi prvními třemi výsledky vyhledávání jsme našli flexibilního a spolehlivého partnera. První tři kontejnery jsou již na cestě do Hamburku,“ říká Detlev Osthoff, vedoucí spedice u NOSTA Group. S více než třiceti tisíci skladových a logistických ploch je tato platforma největší burzou skladových prostor v Evropě a funguje jako virtuální tržiště. Uživatel zadá svoje požadavky, například typ skladu, jeho velikost a umístění, a systém vyhledá vhodné nabídky. Celý proces funguje i obráceně. Poskytovatelé zadají do burzy své volné plochy se všemi relevantními informacemi a jsou pak snadno k nalezení. „Burza skladových prostor je rozumným doplňkem k burze nákladů. Je to účinný nástroj s efektivním vyhledáváním, které nabízí vysoký podíl vhodných výsledků. Ideální je především pro krátkodobé obchody v oblasti skladování,“ doplňuje Osthoff. Burza skladových prostor byla integrována do burzy nákladů a volných vozů, která je lídrem na evropském trhu. Ovládání je uživatelsky velmi komfortní a zaručuje efektivní využívání programů. Všechny zadané poptávky a nabídky jsou navíc automaticky k dispozici ve 24 jazycích.

Tisková zpráva TimoCom Soft- und Hardware GmbH

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!