ČESMAD: Až se zima zeptá, MD pokrčí rameny

20 října 2011, 0:00

Je otázkou několika málo týdnů nebo možná dnů, kdy se na silnicích objeví první sníh a s ním první kalamita. Nepochybně v ní uvízne řada kamionů a velmi pravděpodobně budou nařčeni z jejího způsobení.

ČESMAD BOHEMIA si je dlouhodobě vědom nutnosti řešení zimních krizových situací na našich dálnicích, a proto začátkem roku inicioval zřízení pracovní skupiny při ministerstvu dopravy, která by měla předcházet takovým situacím.

Při prvním a zatím jediném jednání předložil ČESMAD BOHEMIA několik návrhů ke snížení nehodovosti kamionů v zimním období, mezi které patří lepší využití světelných informačních tabulí či krátkodobé odstavování vozidel, během kterého dálniční údržba zprovozní postižený úsek a předejde jeho úplnému zablokování. Připomínky byly rovněž vzneseny k fungování nové části Pražského okruhu, kde vinou absence rozmrazovacího zařízení na mostech a v tunelech dochází k jeho kolapsu již při teplotách okolo 0°C.

Především krátkodobé uzavírky dálničních úseků při kalamitních situacích vyžadují náročnou součinnost dopravní policie, údržby, dopravního zpravodajství a samozřejmě samotných řidičů. Bohužel zatím nebyly učiněny žádné kroky k přípravě účinného řešení takových situací a ČESMAD BOHEMIA se důvodně obává, že přes veškerý svůj tlak na státní správu zůstane vinou její nečinnosti i v letošní zimě černý Petr v rukou řidičů nákladních vozidel.

Zdroj: ČESMAD, prodopravce.cz

 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!