Aplikace viaTOLL Kalkulator k dispozici na App Store

15 srpna 2011, 0:00

Od 8. 8. 2011 lze v App Store zakoupit aplikaci viaTOLL Kalkulator. Umožňuje uživatelům systému placených silnic v Polsku výpočet jízdného v závislosti na hmotnosti vozidla, emisní třídě a typu silnice.


Od 1. července 2011 všechna vozidla nad 3,5 tuny a autobusy s kapacitou více než 9 míst, musí zaplatit jízdné za vybrané úseky polských silnic s využitím systému viaTOLL. Platba probíhá pomocí zařízení viaBox.

Bohužel, uživatel neví jaký je stav konta v systému a kolik ho stojí projetí daného úseku. Samotná obsluha systému také není nejjednodušší.

Pokuta za překročení mýtné části bez nabití je 3000 zł. Řidič, který nezná cenu za projetí úseku, může lehce ztratit přehled a dobít zařízení ViaBox příliš nízkou částkou.

Všechny tyto problémy jsou řešeny aplikací viaTOLL Kalkulator. Kromě výpočtu nákladů na cestu, v něm najdete následující nástroje:
• seznam všech komunikací zahrnutých do systému a jízdné ViaTOLL v závislosti na kategorii vozidla;
• vyhledávání nejbližší zákaznické služby nebo distribučního systému ViaTOLL;
• pokyny pro použití.

Seznam zpoplatněných komunikací je v aplikaci průběžně aktualizován. Již brzy poskytne více funkcí, které pomáhají řidičům kamionů používat polské silnice.

Více informací v App Store.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!