DB Schenker přepravil prádelní technologii pro olympijské hry v Soči

12 června 2013, 23:00

Společnost DB Schenker přepravila špičkové vybavení od společnosti Herbert Kannegiesser pro prádelnu, která bude důležitou součástí olympijské základny.

Z výrobny v německém Mindenu bylo zařízení v hodnotě přibližně deset milionů eur převezeno do ruského města Soči, kde se v únoru 2014 budou konat zimní olympijské hry.

„Každá přeprava pro sportovní událost takového významu je pro nás obrovskou výzvou, ačkoliv už máme s podobnými akcemi řadu zkušeností. Naši specialisté na olympijském projektu pracovali již dlouho dopředu, abychom měli jistotu, že do zahájení bude vše v naprostém pořádku,“ vysvětluje Christian Schultze, vedoucí DB Schenker Sports Events.

Na tomto projektu se podíleli logističtí odborníci na sportovní akce spolu s experty na železniční přepravy z DB Schenker Railog a se specialisty z dceřiných společností DB Schenker, jako je TRANSA Spedition a OOO Railion Russija Services. V několika týdnech bylo do Soči přepraveno celkem čtyřicet dva 40 stopých velkoobjemových kontejnerů s veškerými technologiemi i vybavením.

DB Schenker zařízení nejprve naložil na nádraží v Mindenu do uceleného vlaku, který jel na hranici Polska s Běloruskem. V běloruském Brestu byl náklad přeložen na širokorozchodné vagóny. Několik speciálních sériových myček a mycích lisů delších než 13 metrů bylo do Brestu přepraveno kamiony a následně naloženo do speciálního vlaku s kontejnery.

Vypravené vlaky doprovázely bezpečnostní jednotky, které dohlédly, aby se náklad dostal do Soči bez jakýchkoliv problémů. Běloruské dráhy i Ruské železnice (RŽD) poskytly vlaku vysokou prioritu stejně jako dopravní dispečink RŽD v Moskvě, který sledoval přesný harmonogram spojení a zkracoval přepravní časy na minimum.

Experti na sportovní akce z DB Schenker byli spolu s projektovými manažery společnosti Kannegiesser  k dispozici přímo v Soči pro řešení veškerých logistických otázek i situací, které mohly v souvislosti s takto ojedinělou přepravou nastat. Zařízení včetně všech komponentů bylo následně profesionálně uskladněno do doby jeho instalace.

Tisková zpráva DB Schenker

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!