V Německu natankujete nejlevněji v pondělí, radí DKV

4 června 2013, 18:11

České kamiony jezdí stále více do Německa, vyplývá ze statistik DKV Euro Service, předního poskytovatele služeb pro dopravce. Tento fakt potvrzují i větší objemy tankování českých dopravců u západních sousedů.

„Německo je největším obchodním partnerem České republiky, navíc se zde odráží trend posledních měsíců, jímž je zkracování přepravních vzdáleností. To vede k tomu, že jízdy Německem jsou výrazně četnější, než byly kdykoliv v minulosti,“ říká Ondřej Pavlík, ředitel české pobočky DKV Euro Service.

K nárůstu tankování dochází i přes tamní poměrně vysoké ceny. Za jeden litr nafty v Německu zaplatí řidiči v průměru o 6 eurocentů více než v Čechách. „Při tankování v Německu se však dá hodně ušetřit, stačí si vybrat správný den v týdnu, region či síť čerpacích stanic,“ říká O. Pavlík. „Platí to jak pro profesionální řidiče, tak pro rodinné cesty na dovolenou.“

Nejnižší ceny v Německu bývají v pondělí. Úterní jsou v průměru již o 3,5 eurocentu (0,90 Kč) vyšší, ve středu se zvyšují o 4,7 eurocentu (1,20 Kč) a kulminují ve čtvrtek, kdy dochází k nárůstu o 5,2 eurocentu (1,30 Kč). To při velkých objemech nádrží kamionů může přinést již samo o sobě výrazné úspory nebo naopak zvýšení nákladů.

Podstatný je i region, ve kterém tankujete. Rozdíl v tomto případě může činit až 9 eurocentů (2,30 Kč). „Stejnou situaci známe i z ČR, zde však jsou rozdíly ještě o něco vyšší,“ doplňuje O. Pavlík. V neposlední řadě je důležitý i výběr sítě. Průměrný rozdíl mezi nejdražší a nejlevnější je 7,5 eurocentu (1,90 Kč). „Kombinací výše uvedeného, tzn., kdy budete tankovat v rámci pracovního týdne, v kterém regionu a u které značky, vám v průměru může uspořit kolem 1,50 Kč za litr,“ konstatuje O. Pavlík.

„V každém případě se vyplatí místa tankování plánovat s předstihem. Ale i během cesty zjistíte díky smartphonům aktuální ceny u čerpacích stanic v lokalitě, kde se právě nacházíte,“ doplňuje O. Pavlík. Ideální je pro tento účel nedávno spuštěná aplikace DKV umožňující zdarma vyhledat čerpací stanice s nejnižšími cenami pohonných hmot v daném okruhu. DKV App je možno stáhnout v Apple store a Google play. K dispozici je pro telefony Apple iPhone s iOS 5 a všechny mobily s operačním systémem Android.


 

Tisková zpráva DKV Euro Service

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!