Macík kraluje semi Dakaru. Brabce nezastavil ani hrozivý pád

, 17 ledna 2019, 11:34

I v 9. předposlední etapě letošního Dakaru nebyla o zážitky nouze. A opět se potvrdilo, že závodníci týmu Big Shock Racing jsou bojovníci tělem i duší. Své o tom ví Jan Brabec, jehož motorka v poslední etapě nebezpečně létala vzduchem.

Macík kraluje semi Dakaru. Brabce nezastavil ani hrozivý pád

Martin Macík si stabilně drží 2. místo v semi Dakaru, kde českého pilota kamionu nestíhají ani osobní vozy. Před sebou má jen Terranovu v MINI. Ani v 9. etapě neudělala posádka žluté liazky žádnou zásadnější chybu, a dokonce zvládla vyprostit zakopaného Villagru.

 Macík prohání osobáky a zachraňuje soupeře

I v 9. etapě si pilot Martin Macík, navigátor František Tomášek a mechanik Lukáš Kalanka, členové posádky žluté liazky týmu Big Shock Racing, dobře zajezdili a svým výborným a vyrovnaným výkonem udrželi 2. místo v dakarském půlmaratonu. A také trénovali předjíždění. A i tentokrát zvládla posádka cestou pomoci soupeřům v nesnázích.

„A máme za sebou další záchranářskou akci. Cestou jsme vytáhli zapadnutého Villagru. Pak už jsme letěli do cíle a užívali si předposlední etapu,“ hlásil Martin Macík v cíli.

Když se Brabec probral po pádu, hledal moře

Jan Brabec bezesporu patří mezi největší bojovníky soutěže. Potvrdil to i v předposlední etapě, kdy ho od dojetí do cíle neodradil ani hrozivý pád, který se naštěstí obešel bez vážnějších následků.

„Dneska to byla etapa, která by vystačila na celou besedu v Posedlí Dakarem. Asi 20 km po startu jsem šel strašně na rypák. Dalších 100 km si vůbec nepamatuju. Ale když jsem se po pádu sebral, měl jsem pocit, že jsem na dovče a začal hledat moře,“ popisuje už s humorem Jan Brabec.

Už dnes dovede závodníky poslední 10. etapa do cíle 41. ročníku Rallye Dakar. Čeká na ně 112 ostrých kilometrů vedoucích do Limy na závěrečnou rampu legendárního závodu.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!