AL-KO – evropský lídr ve výrobě tlumičů pro užitková vozidla

2 prosince 2014, 11:17

AL-KO Record je průkopníkem ve výrobě tlumičů ve Španělsku, nabízející širokou škálu tlumičů a závěsných prvků a je významným dodavatelem originálního vybavení do prvovýroby. Mezi jeho hlavní zákazníky patří Schmitz, Weweler, BPW, Saf-Holland, Meritor, Mercedes-Benz, Iveco, Renault a další.

AL-KO Record je španělský výrobce tlumičů pérování, který patří do skupiny AL-KO založené Aloisem Koberem v Německu roku 1931 (původně Alois Kober GMBH Kötz). V současnosti čítá skupina AL-KO celkem 50 výrobních míst po téměř celém světě s více než 4.200 zaměstnanců a je jedním z předních světových výrobců technologií vozidel, zahradního nářadí a vzduchotechniky.

Kvalita a produkce
AL-KO vyvíjí, vyrábí a distribuuje tlumiče v oblastech tak rozmanitých, jako jsou osobní automobily, vč. sportovního odpružení, užitková vozidla, přívěsy a návěsy, autobusy, železniční, letecké a průmyslové aplikace. AL-KO je evropským lídrem ve výrobě tlumičů pro užitková vozidla a výrobě pneumatických tlumičů pro přívěsy a návěsy – v tomto segmentu se vyrobí více než 3.500 jednotek denně, celková roční produkce všech tlumičů pak činí přes 4 miliony kusů. Od roku 1996 se řídí systémem jakosti certifikovaný podle normy ISO 9000.

AL-KO neustále vynakládá ve všech svých závodech velké investice do výzkumu a testování zařízení, s cílem zavedení flexibilní, efektivní a rentabilní výroby i v malých sériích tak, aby zajistily základní vlastnosti svých výrobků: přesnost a trvanlivost. Pro všechny své produkty AL-KO používá stejné materiály, výrobní procesy, standardy a pravidla jako pro originální vybavení.

Výroba
Výroba tlumičů AL-KO je realizována na třech místech a hlavní sídlo se nachází ve španělském Abadianu, kde od roku 1975 byly výrobní prostory již třikrát zrekonstruovány, zmodernizovány a rozšířeny na plochu s více než 16.000 m2. Zde se také nachází Centrum pro technickou dokonalost, které je vybaveno nejmodernějšími výzkumnými a zkušebními zařízeními, která umožňují reprodukovat v laboratoři chování suspenze za každých okolností. Nyní se zde vyrábí tlumiče malých a středních sérií na základě kritérií flexibility v zájmu efektivního poskytování služeb svým zákazníkům. V Abadianu je plně robotizované centrum s automatizací všech svých procesů, což umožňuje doslova během pár minut vyrobit všechny komponenty nezbytné pro výrobu tlumiče.

Další výrobní závod AL-KO je v německém městě Hertha kde se specializují na výrobu plynových pružin pro průmyslové a letecké aplikace a tlumiče pérování pro přípojná vozidla do 6,5 tuny, karavany a obytná vozidla. Posledním místem je čínské město Fenghua kde se v úplně novém závodu, na 6.500 m2 vyrábí široké spektrum tlumičů podle požadovaného designu a specifikací navržených výzkumným a projektovým oddělením AL-KO v Abadianu.

ELIT a AL-KO
Elit se vždy snaží nabídnout všem zákazníkům prvotřídní kvalitu za odpovídající cenu, tlumiče AL-KO nabízejí oboje a ideálně tak doplní a zkompletují cenovou nabídku a sortiment tlumičů Sachs, AL-KO a Brano. V tomto případě se navíc jedná o tlumiče dobře známé a osvědčené pro zákazníky v segmentu osobních automobilů. Nyní v prodeji Elit Truck.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!