TATRA TRUCKS vyplácí zaměstnancům bonusy za loňský rok a navyšuje mzdy

18 února 2015, 22:50

Vedení automobilky TATRA TRUCKS a.s. informovalo zaměstnance o výsledcích společnosti za rok 2014 a zejména o výplatě ročních bonusů, vyplývajících z dosažených výsledků. Zároveň mzdy zaměstnanců společnosti vzrostou tento rok v průměru o 2,2 procenta.

Vedení zároveň také shromážděné zaměstnance informovalo o chystaném navýšení mezd ve výši 500 Kč na zaměstnance a opětovném pokračování v bonusovém systému i pro rok 2015. Toto navýšení znamená průměrný růst mezd ve společnosti o cca 2,2 %. Již v září loňského roku byla zaměstnancům navýšena mzda o 200 Kč a průměrně mzdy za loňský rok vzrostly o 2,5 % oproti roku 2013.

Základním principem navyšování mezd je zejména růst variabilní motivační složky, která v předešlých letech nebyla ve společnosti dostatečně využívána a jejíž zavedení v průběhu roku 2014 již přineslo své první pozitivní výsledky například v razantním růstu produktivity. Vedení firmy deklarovalo toto navýšení v současné situaci spíše jako jakousi splátku za několik předešlých let, kdy se díky tehdejším majitelům a jejich hospodaření společnost dostala do velkých ekonomických obtíží, které noví majitelé řeší v rámci schváleného restrukturalizačního plánu. Formální podpis mzdového dodatku ke kolektivní smlouvě je plánován na začátek příštího týdne tak, aby výplata za měsíc leden již mohla dané navýšení a přesun některých složek do motivační části mzdy obsahovat.

Tisková zpráva TATRA TRUCKS

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!