OPTIDRIVER XTREM pro Renault Trucks K

29 ledna 2015, 18:53

Vozidla modelové řady Renault Trucks K mohou být nyní vybavena robotizovanou převodovkou Optidriver Xtrem. Sekvence řazení je přizpůsobena pro provoz v náročných podmínkách a celkové zatížení soupravy tak může dosahovat až 120 tun. Optidriver Xtrem je vhodná pro použití v lomech, dolech, pro těžkou dopravu a pro provoz na nezpevněných terénech.

Renault Trucks K je novou příkladnou referencí z hlediska robustnosti, úrovně průchodnosti terénem a ovladatelnosti. Modelová řada K je přizpůsobena požadavkům zákazníků, kteří provozují svá vozidla v náročných terénech a podmínkách. Renault Trucks jde ovšem ještě dále a reaguje přímo na požadavky profesí spojených s přepravou těžkých nákladů, dopravu v lomech nebo dolech a nabízí pro řadu K převodovku  Optidriver Xtrem.

Tato nadmíru robustní převodovka má vstupní hřídel s šesti ozubenými sekcemi namísto původních čtyř a také specificky navržené a tepelně upravené ozubení, které bylo vyvinuto tak, aby dokázalo přenášet vysoká zatížení.  Navíc, celý systém dokáže pracovat s přepravní kapacitou až 120t CHS a má a velice specifické programové řízení změn převodových stupňů, které se nepřetržitě přizpůsobuje okamžitému zatížení vozidla a to díky informacím poskytovaným snímači zatížení. Tímto řešením se převodovka dokonale adaptuje v jakékoliv situaci v terénu či na silnici. Zákazníci, kteří provozují vozidla v náročných podmínkách tak mohou díky Renault Trucks těžit z kvalit robotizované převodovky, tj. komfortu při řízení a snížené spotřebě pohonných hmot. Optidriver Xtrem výrazně zlepšuje celkovou ovladatelnost vozidla a tím také bezpečnost na staveništích.

S řadou K, novou referenci z hlediska robustnosti a převodovkou Optidriver Xtrem, Renault Trucks nabízí řešení pro provoz v nejnáročnějších podmínkách.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!